Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

XII BALTIJOS ŠALIŲ KARO PSICHOLOGŲ SEMINARAS

2019-05-03
image

 

 

Dr. Jono Basanavičiaus karo medicinos tarnybos organizuotos tarptautinės karo medicinos konferencijos „Gyvenimą keičianti reabilitacija - geroji praktika, iššūkiai ir ateities vizijos", vykusios 2019 m. balandžio 25-26 d., Druskininkuose, metu, vyko jau dvyliktasis Baltijos šalių karo psichologų seminaras, kuriame be trijų Baltijos šalių (Lietuvos, Latvijos ir Estijos), dalyvavo psichologai iš Jungtinių Amerikos Valstijų, Moldovos ir Sakartvelo ginkluotųjų pajėgų.

 

 


Karo psichologams tai puiki galimybė keistis įgyta patirtimi, išmoktomis pamokomis, pasidalinti nacionaliniais psichologinės pagalbos teikimo sistemos ypatumais.


Seminaro metu Latvijos kariuomenės psichologės kpt. Anita Čodere ir ltn. Marina Strelcova supažindino su Latvijos kariams organizuojamais pirmosios psichologinės pagalbos teikimo mokymais. Psichologės vedė praktinį užsiėmimą, kuriame buvo modeliuojamos įvairios situacijos bei ieškoma efektyviausių sprendimų psichologinės pagalbos teikimui. Tokie mokymai kariams yra reikalingi, nes dažnai kariai pirmieji susiduria su kolegos ar tarnybos draugo pakitusiu elgesiu, o žinojimas, kaip elgtis vienoje ar kitoje situacijoje ir savalaikiškas pagalbos organizavimas, ženkliai didina pagalbos efektyvumą.


Lietuvos kariuomenės psichologės kpt. Dainora Radvilė, kpt. Justina Rybakovaitė ir vyr. ltn. Ieva Jurevičienė organizavo diskusiją/praktinį aptarimą, kurio metu buvo sprendžiami psichologinės pagalbos teikimo kariams po trauminių įvykių klausimai, ieškoma efektyviausių priemonių ir būdų jos organizavimui. Seminaro dalyviai buvo suskirstyti į grupes ir pristatė savo grupės siūlomą psichologinės pagalbos teikimo algoritmą.


Sakartvelo ginkluotojų pajėgų psichologas Estate Lelashvili supažindino seminaro dalyvius su karių, turinčių psichikos sveikatos sutrikimų, psichoterapijos ir konsultavimo iššūkiais bei būdais, padedančiais įveikti sveikimo proceso sunkumus.


Pažymėtina, kad tokie tarptautiniai renginiai atveria kelią tolesniam bendradarbiavimui tarptautiniu lygmeniu, suteikia žinių ir įgalina šalis psichologinę pagalbą karinėse pajėgose organizuoti vadovaujantis bendrais principais, taikant tas pačias ar panašias psichologines intervencijas, kelia karo psichologų kvalifikaciją, stiprina kompetencijas bei skatina veikti išvien.


2020 metais XIII Baltijos šalių karo psichologų seminaras vyks Latvijoje.

 


Informaciją parengė kpt. Andrius Jurgaitis

 

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media