Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Psichologai pratybose „Geležinis Vilkas 2019-I

2019-06-28
image

 

 

 

 

Generolo Silvestro Žukausko poligone (Švenčionėlių r.), taip pat civilinėse vietovėse aplink poligoną birželio 8-21 d. vyko tarptautinės pratybos „Geležinis Vilkas 2019-I" Apie 4 tūkst. karių iš dešimties šalių treniruosis gebėjimus planuoti bei vykdyti gynybą, sąveikauti vykdant bendras operacijas su sąjungininkais ir partneriais.

 

 

 

 

Remti pėstininkus treniruosis ir Dr. Jono Basanavičiaus karo medicinos tarnybos Medicininės paramos vienetai į kurių sudėtį įeina ir Karo psichologijos skyriaus psichologai. 2015 metais padidinus psichologų skaičių Lietuvos kariuomenėje, psichologams atsirado galimybė būti „keliais žingsniais" arčiau karių, todėl nuolat psichologinė pagalba kariams teikiama ne tik nuolatinėje dislokacijos vietoje, tačiau ir pratybų metu.


Pratybų metu (kaip ir karinių veiksmų metu) išskiriamos 2 aplinkos ir aiškiai apsibrėžiama, kokias funkcijas tuo metu vykdo psichologai:


• Neesant intensyvių karinių veiksmų psichologinė parama teikiama pavieniams kariams (besikreipiantiems, laikinai stacionarizuotiems ROLE 1 pacientams), atliekamas mūšio streso reakcijos įvertinimas arba teikiama pirmoji pagalba ūmios mūšio streso reakcijos metu (vietoje). Taip pat teikiama psichologinė parama bataliono (kuopų, būrių) kariams ir vadams bei Role 1 medikams.


• Intensyvių karinių veiksmų metu psichologai užsiima Role 1 MPV dokumentacijos pildymu bei mūšio streso reakcijų įvertinimu (esant poreikiui, pacientų nukreipimas į aukštesnio lygio MPV (Rolė 3) arba pirmoji pagalba ūmios mūšio streso reakcijos metu (vietoje).


Pratybose dalyvavome Role 1 sudėtyje gydymo grandies specialisto etate bei buvo vykdomas pratybose dalyvaujančių psichologų stebėjimas ir vertinimas, bendradarbiavimo su medikais plėtojimas, patirties perdavimas bei incidentų organizavimas. Todėl Dr. Jono Basanavičiaus karo medicinos tarnybos Karo psichologijos skyriaus psichologai kėlėmės sau tokius tikslus: atlikti pavestas užduotis kartu su Role 1, išryškinti psichologo vaidmenį ROLE 1 sudėtyje taktinėje aplinkoje, bendradarbiauti su ROLE 1 gydymo grandimi, teikiant pagalbą psichiatrinių sutrikimų atveju ir padedant jų įprastinėje veikloje, stebėti ir vertinti pratybose psichologinės pagalbos teikimą kariams, organizuoti psichologinio pobūdžio incidentus, vertinti jų kokybę ir kylančias problemas. Pagalbą teikėme pratybose dalyvaujantiems kariams, imituojantiems medicinos ir psichiatrinius sutrikimus. Į ROLE 1 patekus kariams su psichiatriniais sutrikimais atlikti klinikiniai interviu ir pirmoji psichologinė pagalba, pildyti dokumentai, teikiamos rekomendacijos gydymui. Pratybų metu buvo tobulinama karo psichologų dokumentacija, gryninamas klinikinis vertinimas. Vyko pirmos psichologinės pagalbos mokymai šauliams gelbėtojams, kuomet buvo aptariamos įvairios streso reakcijos ir galimi veiksmai.


Ir toliau sieksime tobulinti ir tikslinti psichologų veiklos procedūras. Pratybų metu pavyko įgyvendinti psichologinius incidentus, kurie buvo inicijuojami pačiame mūšio lauke, pagerėjo bendradarbiavimas tarp psichologų ir medikų, aiškėja psichologo funkcijos ROLE 1, didėja psichologų įsitraukimas. Su psichologinės pagalbos tikslais ir galimybėmis pratybų metu supažindinami padalinių vadai ir kariai, mokomi kariai teikti pirmąją emocinę pagalbą esant ūmioms streso reakcijoms.


Daugiau apie psichologinę paramą Lietuvos kariuomenėje: psichologai.kam.lt

 

Parengė: psichologė ltn. Karolina Arelytė.

 

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media