Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Psichikos sveikatos dienos paminėjimas Ruklos įguloje

2018-10-10
image

 

 

 

Nuo 2001 metų kiekvienais metais spalio 10 d. yra minima Pasaulinė psichikos sveikatos diena. Tai priminimas kiekvienam iš mūsų, kad privalome rūpintis ne tik fizine, bet ir psichine (emocine) sveikata. Dažnai pasitaikantys psichologui klausimai: „O kas yra ta psichinė sveikata?", „Kaip ja reikia tinkamai rūpintis?" ir pan.

 

 

 

 

 

 

Aiškiausiai suprantama ši sąvoka apibūdinus psichiškai sveiko žmogaus ypatumus. Psichiškai sveikas žmogus yra vientisa asmenybė, kurios visi psichiniai procesai suderinti. Tokio žmogaus tikrovės suvokimas yra neiškreiptas, geba prisitaikyti prie pakitusių gyvenimo sąlygų, susidoroti su iškilusiais sunkumais. Žmogaus emocijos, mąstymas, elgesys yra adekvatūs esamai situacijai. Toks žmogus geba valdyti neigiamas emocijas, atsparus frustracijai, save vertina teigiamai, pasitiki savimi, yra atsakingas, savarankiškas. Taip pat yra empatiškas, atidus, pasitikintis, gebantis mylėti, užmegzti ir palaikyti ilgalaikius ryšius su kitais žmonėmis. Sutrikus psichinei sveikatai jaučiame ne tik fizinius negalavimus, kurie ilgainiui išsivysto į konkrečią ligą, bet ir kyla savižudybės rizikos grėsmė.


Atsižvelgdami į psichinės sveikatos poveikį žmogaus gyvenimo kokybei, karo psichologai, prisidėdami prie karių psichinės sveikatos stiprinimo, spalio 2, 3 ir 5 d. vedė praktinius ir teorinius mokymus Lietuvos Didžiojo Kunigaikščio Algirdo mechanizuotame pėstininkų batalione ir Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos batalione. Praktinių užsiėmimų metu kariai buvo mokomi 4 savižudybės intervencijos būdų: 1. atpažinti savižudybei būdingus rizikos ženklus; 2. užmegzti pokalbį su kariu ir išsiaiškinti savižudybės riziką; 3. tinkamai išklausyti; 4. užtikrinti tinkamą saugumą. Komandos formavimo užsiėmimuose kariai gerino tarpusavio bendravimo, bendradarbiavimo ir lyderystės įgūdžius. Kariai stiprino komandos dvasią ir vienybės jausmą. Mokymų metu geriau pažino vienas kitą, įsivardino savo stiprybes ir silpnybes, taip kurdami pasitikėjimą vienas kitu.


Teorinių paskaitų metu kariai buvo supažindinti su streso rūšimis ir jų poveikiu fizinei ir psichinei sveikatai. Mokinosi atpažinti mūšio streso reakcijas. Identifikuoti veiksniai, kurie didina ir mažina mūšio streso reakcijų pasireiškimo lygį. Išvardinti pagalbos būdai kariui, kuriam gali pasireikšti silpnesnės ar stipresnės mūšio streso reakcijos. Tuo tarpu aptariant konfliktų šeimoje temą yra svarbūs šie gebėjimai: 1. tarnybos derinimas su šeimyniniu gyvenimu; 2. konfliktų sprendimo strategijų žinojimas ir jų taikymas.


Karo psichologijos skyriaus psichologai džiaugiasi iniciatyviais ir savo psichine sveikata besirūpinančiais kariais, prisidėjusiais prie Pasaulinės psichikos sveikatos dienos paminėjimo.

 

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media