Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Naujienos

Karo psichologo interviu radijo laidoje
2015-03-06
img

LRT tiesioginėje radijo laidoje "Čia ir dabar" 2015 m. kovo 3 d. dalyvavo psichologas kpt. Andrius Jurgaitis ir karo medicinos gydytojo padėjėja srž. sp. Irena Janse Van Vuuren. Diskutuota apie kariuomenę ir stereotipus, karių savijautą susiduriant su pavojais, pasiruošimą ir dalyvavimą tarptautinėse operacijose, psichologinį rengimą ir palaikymą, pagalbą.

null
Spalio 10-oji – Pasaulinė psichikos sveikatos diena
2014-10-10
img

1992 m. Pasaulinė psichikos sveikatos federacija pasiūlė minėti Pasaulinę psichikos sveikatos dieną. Šios dienos tikslas - atkreipti visuomenės dėmesį į psichikos sveikatą, jos stiprinimo galimybes, informuoti apie sutrikimus, jų priežastis bei gydymo būdus ir profilaktikos priemones.
Kiekvienais metais Psichikos sveikatos federacija skelbia aktualią šios dienos temą. Šiais metais tai - „Gyvenantis su šizofrenija". Apie šią ligą populiariai galite sužinoti ir žiūrėdami kino filmus „Nuostabus protas", „Kuždesių sala", „Karalius žvejys", „Doni Darko" ir kt.

null
Pasaulinė savižudybių prevencijos diena
2014-09-10
img

Kartu su Tarptautine savižudybių prevencijos asociacija kviečiame prisidėti prie pasaulinės iniciatyvos - dviračiais visiems kartu įveikti atstumą, lygų kelionei aplink pasaulį. Rugsėjo 10 d. renkamės Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje, kur kartu planuojama numinti apie 10 km. Kuo daugiau mūsų susirinks, tuo daugiau prisidėsime prie šio pasaulinio iššūkio! Svarbiausia, kartu galėsime atkreipti dėmesį, kad žmogiškas ryšys mažina savižudybės riziką.

null
Patyčių fenomenas. Ką daryti?
2014-08-11
img

Pasaulinės sveikatos organizacijos duomenimis, Lietuva - viena iš pirmaujančiųjų patyčių skaičiumi. Labai gaila, bet patyčios mūsų visuomenėje tapo tokios įprastos, jog virto tarsi gyvenimo norma. Iš patirties žinome, kad patyčios būdingos ne tik vaikams ir paaugliams - jos stipriai paplitę ir tarp suaugusiųjų: įvairių jų apraiškų galime pastebėti viešose vietose, darbovietėse, politikoje, spaudoje, televizijoje, internete. Tyrimų duomenimis, Lietuvoje, panašiai, kaip ir užsienio šalyse, daugiausiai patyčių aukų švietimo, medicinos, socialinio darbo sektoriuose. Įvairių šalių duomenimis, šis reiškinys skirtingu išreikštumo laipsniu paplitęs ir kariuomenėse.

null
Karo psichologai Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dienos šventėje
2014-05-30
img

Š. m. gegužės 17 d. Vilniuje vykusioje Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dienos šventėje pirmą kartą save pristatė karo psichologai. Šventės svečiai galėjo gyvai pabendrauti su karo psichologais, susipažinti su šios profesijos specifika, apžiūrėti nuotraukų ekspoziciją.

null
Pasaulinė diena be tabako 2014
2014-05-30
img

Gegužės 31 d. - kaip ir kasmet minime Pasaulinę dieną be tabako. Iš tiesų minime kasmet, nes tabako vartojimo padarinių sukeltos problemos vis išlieka. Šiemet Pasaulinė sveikatos organizacija kviečia mažinti mirtingumą ir ligas, sukeltas tabako vartojimo, keliant mokesčius tabako produktams. Teigiama, kad tai vienas pigiausių ir efektyviausių rūkymo mažinimo būdų pasaulyje.

null
Šiuolaikinės karių reintegracijos programos užsienyje
2014-04-22
img

Įvairių mokslinių tyrimų duomenimis apie 50 proc. Jungtinių Amerikos Valstijų karių, grįžusių iš tarptautinių operacijų, patiria sunkumų. Prieš misijas jie mokomi išgyventi karo zonoje, grįžus atgal viso to nebereikia, jiems reikia adaptuotis prie namų sąlygų. Pavyzdžiui, karo zonoje egzistavusi subordinacija namuose nebegalioja ir gali būti suprasta kaip kontroliavimas; agresyvumo lygis karo zonoje yra būtinas, namuose jis netoleruojamas; karo zonoje emocinis šaltumas yra vertinamas teigiamai, namuose atvirkščiai - tai gali būti suvokiama kaip atsitraukimas nuo šeimos. Taigi, kariams grįžus iš misijos reikia iš naujo mokytis gyventi. Tuo tikslu yra kuriamos įvairios reintegracijos programos, kurios padeda kariams įveikti šiuos sunkumus.

null
Vargina nerimas. Ar tai liga?
2014-03-14
img

Nerimas - jausmas, kurį esame patyrę kiekvienas. Kai nerimas atsiranda mums svarbiose situacijose, kaip pavyzdžiui, vykdant labai sudėtingą užduotį, prieš priimant ypatingai svarbų sprendimą, ruošiantis nemaloniam pokalbiui su viršininku ar stojant į startą varžybose, turime suprasti, jog tai normalus instinktyvus jausmas, leidžiantis mums mobilizuoti savo jėgas, kad įveiktume susidariusius sunkumus. Su problemos sprendimu baigiasi ir nerimas.

null
Kaip „išgyventi“ šventinį laikotarpį
2013-12-23
img

Šventės kelia daug teigiamų išgyvenimų, tačiau tuo pačiu tai yra labai intensyvus laikotarpis. Pasiruošimas šventėms kelia daug įtampos. Užduočių vykdymas, laiko planavimas, dovanų pirkimas, švenčių organizavimas - visa tai prisideda prie mūsų įprastos, ir taip keliančios stresą, kasdienybės. Šiame straipsnyje pateikiami būdai, kaip galime padėti sau „išgyventi" šventinį laikotarpį.

null
Pasaulinė psichikos sveikatos diena 2013
2013-10-09
img

1992 m. Pasaulinei psichinės sveikatos federacijai pasiūlius ir 2001 m. Generalinei asamblėjai patvirtinus spalio 10 d. minima, kaip Pasaulinė psichikos sveikatos diena. Kam reikalinga psichinė sveikata kariuomenėje? Turbūt daugeliui aišku. Iš kiekvieno kario tikimasi brandumo, atsakomybės, patikimumo.

null
 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media