Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Kasdieniai rūpesčiai

 

Prie stresą tarptautinės operacijos dalyviui sukeliančių veiksnių skirtini artimųjų ir draugų ilgėjimasis bei gyvenimas nepažįstamoje, svetimoje kultūrinėje aplinkoje. Kitos nuolatinio streso, susijusio su karišku gyvenimu, priežastys skirtingose operacijose yra labai įvairios, tačiau nuolat minimos šios:

 

  • privatumo stoka,
  • lytinių santykių nebuvimas,
  • asmeninės higienos palaikymo sunkumai,
  • ekstremalios klimato sąlygos.

 

Dar vienas nuolatinio streso šaltinis yra su darbine veikla susiję sunkumai. Prie šių sunkumų, be tokių specifinių veiksnių tarptautinėje operacijoje, kaip nuobodulys, skirtinas ir varginantis darbas kariniame vienete.

 

Varginanti kasdienybė pati savaime yra visai pakeliama, tačiau bendra sunkumų našta ilgainiui gali neigiamai atsiliepti tarptautinėje operacijoje dalyvaujantiems kariams. Vadinasi, vadas privalo atsižvelgti į bendrą kasdienių rūpesčių poveikį vieneto kariams.

 

Tarptautinės operacijos dalyvio gyvenimas


„Problemų gali iškilti dėl išsiskyrimo su artimaisiais ir draugais, dėl gyvenimo susispaudus, be namuose turėtų patogumų. Tarptautinėje operacijoje dalyvavo ir psichologas bei kapelionas, tačiau iškilus problemoms kariai mieliau kreipdavosi į puskarininkius ar karininkus, ir tik tada į „specializuotąjį" personalą. Vadams būtina stengtis pabrėžti tarptautinės operacijos svarbą bei būtinumą ir leisti palaikyti kuo glaudesnius ryšius su draugais ir artimaisiais".


Karinių vienetų vadų apklausa 

 

 

Skaityti kitą skyrių: Stresas, sukeltas kovinių operacijų metu patirtų įvykių

 

Tekstas iš knygos "Psichologinės paramos teikimas visuose tarptautinės operacijos ciklo etapuose: vado knyga - vadovas". Knygą PDF formatu galite atsisiųsti čia.

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
Informacija atnaujinta 2018-01-23
Sprendimas: Fresh Media