Lietuvos kariuomenė

Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Kovo 11-osios šventė Rudaminoje

2019-03-11
image

Kovo 11 d. KASP Didžiosios Kovos apygardos 8-osios rinktinės kariai Rudaminoje (Vilniaus r.) šventė Lietuvos Nepriklausomybės Atkūrimo dieną ir taip pat paminėjo rinktinės įkūrimo 28-ąsias metines.

 

Šv. Mergelės Marijos, Gerosios Patarėjos bažnyčioje buvo aukojamos Šv. Mišios. Vėliau vyko iškilminga karių rikiuotė, kurios metu buvo apdovanoti nusipelnę rinktinės kariai, kariams suteikti aukštesni kariniai laipsniai. Renginio dalyvius pasveikinęs KASP vadas plk. Dainius Pašvenskas pažymėjo, kad kiekvienas Lietuvos pilietis privalo žinoti 1990 metų sausio, gegužės, liepos ir rugpjūčio menesių tragiškų įvykių, per kuriuos žuvo pirmieji Lietuvos savanoriai ir valstybės pareigūnai, reikšmę Lietuvos istorijai. Visų žuvusiųjų už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę atminimas buvo pagerbtas tylos minute, jiems pagerbti visų susirinkusiųjų vardu buvo išneštos gėlės, vėliau padėtos Liepynės kapinėse.

 

Besibaigiant iškilmingai rikiuotei, buvo iššautos trys salvės: pirmoji skirta Lietuvos Respublikai, antroji - Krašto apsaugos savanorių pajėgoms, trečioji - Rudaminos gyventojams pagerbti.

 

Po rikiuotės, ceremoniją stebėję Rudaminos gyventojai buvo pakviesti susipažinti su kario tarnyba, apžiūrėti ginkluotės ir ekipuotės parodą. Tuo pat metu Rudaminos kultūros centre vyko Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos minėjimas.

 

Renginyje kartu su 8-osios rinktinės kariais dalyvavo ir Lietuvos dislokuoto NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės karių ir Lietuvos šaulių sąjungos būriai.

 

Eil. R. Šaltmerytės nuotr.

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media