Lietuvos kariuomenė

Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

KASP Dainavos apygardos 1-osios rinktinės kasmetinė rikiuotės apžiūra

2010-11-15
image

Lapkričio 14 d. Alytaus įgulos rikiuotės aikštė, neįprastai šiam metų laikui, pasipuošė žalia spalva. KASP Dainavos apygardos 1-ojoje rinktinėje vyko metinė rikiuotės apžiūra. Rikiuotės aikštėje išsirikiavo 505 kariai savanoriai iš vienuolikos rinktinės kuopų - Alytaus, Marijampolės, Varėnos, Druskininkų bei Lazdijų. Karių savanorių rikiuotės apžiūros metu buvo vertinamas individualus karių savanorių parengimas (kario išvaizda, veiksmai rikiuotėje, statuto reikalavimų išmanymas), padalinio rikiuotės darnumas (karių lygiavimas, rikiuotės stovėsena, žygiavimas iškilmingu maršu), vadų mokėjimas vykdyti rikiuotės valdymo komandas, statuto reikalavimų išmanymas.

Renginyje dalyvavo KASP vadas plk.ltn. Romualdas Moldaris. Renginį stebėti buvo pakviesti Vytenio BPLB vadas plk.ltn. Petras Montvila, Birutės MPB štabo viršininkas - mjr. Aurelijus Vrubliauskas, l. e. Alytaus miesto savivaldybės mero pareigas Nijolė Makštutienė, visuomeninių organizacijų atstovai - LLKS Dainavos apygardos vadas Vytautas Žilionis su bendražygiais, LKKSS Alytaus skyriaus pirmininkas Jonas Dagilius, Alytaus A. Juozapavičiaus 1-osios šaulių rinktinės vadas Adolfas Barysas Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Alytaus skyriaus pirmininkas - R. Baliulevičius, jaunieji šauliai, karių savanorių darbdaviai.
Įžanginėje kalboje rinktinės vadas plk.ltn. Arturas Jasinskas akcentavo kiekvieno Lietuvos piliečio tėvynės gynimo teisę ir pareigą - tai kas yra įtvirtinta 139 Lietuvos Respublikos Konstitucijos straipsnyje, ir tai ką atlikdami tarnybą KASP vykdo kariai savanoriai. Vykdo motyvuotai, išlaikydami aukštą moralės ir patriotizmo lygį, skirdami laisvą nuo mokslų ar darbų laiką kariniam pasirengimui, savo šalies saugumo užtikrinimui. Po įžanginio rinktinės vado žodžio kariams savanoriams buvo įteikti Sausumos pajėgų vado padėkos raštai ir KASP vado medaliai. Rikiuotės apžiūra baigėsi karių savanorių pražygiavimu pro vadovybę ir svečius. Šis reginys ypač sujaudino buvusius partizanus ir tremtinius. Jie dar kartą įsitikino, kad jų auka buvo reikalinga, kad ir šiuo metu yra kas mokosi ginti ir gina tėvynę.
Tuo renginio programa nesibaigė. Rinktinės vadas svečiams pristatė rinktinės uždavinius, istoriją, struktūrą, veiklą. Svečiai taip pat apsilankė rinktinėje veikiančioje ekspozicijoje „Mūsų tautos istorinė atmintis" apžiūrėjo ginklų ir ekipuotės parodą.
Kariai savanoriai Alytaus įgulos Ramovėje klausėsi Alytaus apskrities A. Juozapavičiaus šaulių 1-osios rinktinės nario alytiškio Gintaro Lučinsko paskaitos apie Lietuvos kariuomenės kūrimąsi bei knygos „Žuvę už Lietuvą. Laisvės kovos Dainavos krašte 1918-1923 metais" pristatymą. O buvęs pedagogas, Sausio 13-osios brolijos Alytaus skyriaus narys Alfonsas Vitkauskas kalbėjo apie partizaninio laikotarpio kovų svarbą. Šios paskaitos padėjo kariams savanoriams pažinti savo krašto praeitį, praplėtė akiratį, paskatino daugiau domėtis Nepriklausomybės ir 1944 - 1956 m kovų laikotarpiais
Alytaus Įgulos šv. Kazimiero bažnyčioje vykusiame karių savanorių susitikime su Įgulos kapelionu mjr. Sauliumi Kasmausku kariai savanoriai buvo supažindinti su kapeliono veikla ir išklausė paskaitą apie ugdymą krikščioniškąja dvasia.


Parengė: Krašto apsaugos savanorių pajėgų S-5 skyrius
Nuotraukos vrš. Romo Eidukevičiaus

 

2015-11-26 12:06

Sam

Well done to think of soenmhitg like that
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media