Lietuvos kariuomenė

Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

SHAPE taurė vis dar ne Lietuvoje

2008-12-10

Trys dešimtys žaliais marškinėliais apsirengusių, trispalvėmis kepurėmis pasipuošusių, tarškučiais, trimitais, būgnais ir stipriais kariškais balsais apsiginklavusių Vyriausioje Jungtinių Pajėgų Europoje vadavietėje (toliau angl. trump. – SHAPE) tarnaujančių Lietuvos kariškių bei jų šeimų narių penkias dienas šėlo pagrindinėje bazės sporto komplekso salėje. To priežastis – 45-ajame SHAPE tarptautiniame krepšinio turnyre (angl. trump. – IBT) gruodžio 1-6 dienomis dalyvavusios Lietuvos kariškių krepšinio komandos pasirodymas.

Kaip ir kasmet į didžiausią NATO metų sporto renginį susirinko nuolatinės turnyro dalyvės Lietuvos, Latvijos, JAV, JK, Nyderlandų, Belgijos, Prancūzijos, Kanados, Turkijos, Italijos, SHAPE ir Graikijos komandos. Lietuvos komandos pagrindas – KASP 8 rinktinės savanoriai bei jų treneris KASP 8 Rinktinės 809 kuopos vado pavaduotojas vyr. ltn. Mindaugas Kildišius. Žaisdami gražų, technišką ir kovingą žaidimą Lietuvos krepšininkai padovanojo sirgaliams tris pergales nugalėdami grupės varžybose JK bei Turkijos komandas, o ketvirtfinalyje palaužė nuolat tobulėjančią Kanados komandą. Bet jau tradicija tapusiose atkakliosiose pusfinalio ir finalo kovose laukė kur kas galingesni varžovai. Tai ambicinga, ir už du pralaimėjimus Lietuvai pasaulio kariškių krepšinio čempionate revanšo siekusi Graikijos komanda, techniškai ir taktiškai brandų krepšinį žaidžiantys Latvijos krepšininkai bei gal kiek arogantiška bet nepaprastai atletiška ir techniška JAV rinktinė. Visos ketverios rungtynės buvo įtemptos ir emocingos, kurių metu netrūko tritaškių metimų, dėjimų ir puikiai išpildytų kombinacijų, o finalo diena buvo pilna reto grožio ir atkaklumo kupinų rungtynių. Deja, šį kartą fortūna nusisuko nuo Lietuvos komandos. Minus keturi taškai kovojant su Graikija užtvėrė kelią į finalą, o daugiau jėgų rungtynių pabaigoje išsaugojusi JAV komanda nugvelbė ir trečios vietos taurę... Taigi galutinė ketvirtoji vieta. Nusivylimas rezultatu, bet ne komanda. Kovota kariškai, atkakliai ir be atsipalaidavimų...

45-asis IBT įeis į istoriją kaip vienas iš atkakliausių kovų ir daugiausia netikėtumų atnešęs turnyras. Istorine pergale pasiekė JK komanda nugalėjusi Turkiją. Tris kėlinius Latvijai atkakliai priešinosi Kanada. Ta pati Latvija (galutinė 2 vieta), tik po pratesimo nugalėjo Belgiją, kuri turnyre užėmė tik 9 vietą. Belgijos ir Nyderlandų komandos visas rungtynes nebuvo nutolusios viena nuo kitos daugiau nei per tris taškus, o emocingas Italijos ir Graikijos rungtynes lydėjo susistumdymai ir nesportinės pražangos. Finalinėse kovose sirgaliai aikčiojo nuo JAV žaidėjų dėjimų į krepšį ir puikiai atliktų Lietuvos komandos derinių, ko pasėkoje priešininkams tekdavo tik nekaltai skėsčioti rankomis. Visa tai fotografijose užfiksavo LK Nacionalinis karinis atstovas SHAPE plk. R. Petkevičius.

Komandos žaidėjai dėkingi ir komandos gydytojai vyr. srž Almai Ambrutienei kuri gelbėjo traumų metu ir šalino nuovargį po įtemptų rungtynių. Taip pat komandos vardu noriu padėkoti straipsnio pradžioje aprašytiems puikiai organizuotiems Lietuvos sirgaliams už jų palaikymą, entuziazmą, supratimą ir emocijas. Tai daug ką reiškia žaidėjams, kurie kitąmet tikrai laimės vis dar taip trokštamą pirmą vietą ir įrašą SHAPE IBT garbės lentoje. Teisingumo dėlei, reikia paminėti, kad komandos fanų gretas žymiai papildė ir kitų tautybių žiūrovai negalėdami atsispirti Lietuvos komandos demonstruojamam žaidimui bei atskirų žaidėjų technikai ir žavesiui....

 

 

Mjr. Arturas Jasinskas delegacijos vadovas, KASP Dainavos apygardos 1-osios rinktinės vadas

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media