Lietuvos kariuomenė

Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Seinų krašto lietuviai kartu su savanoriais paminėjo kariuomenės 90-metį

2008-11-28

Lietuvai iškilmingai minint kariuomenės 90-metį, žuvusių savanorių atminimą kovose dėl lietuvių etninių žemių išsaugojimo pagerbė ir Seinų krašto lietuviai. Lapkričio 26 dieną kariuomenės metinių minėjime ir žuvusiųjų pagerbimo ceremonijoje Seinuose dalyvavo Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) Dainavos apygardos 1-osios rinktinės štabo civilių ir karių bendradarbiavimo skyriaus viršininkas kpt. Kęstutis Pileckas ir rinktinės vyriausiasis puskarininkis psk. Algimantas Vyturys.

Pasak Lietuvos Respublikos konsulato Seinuose konsulo Liudviko Milašiaus, XX a. pradžioje Lietuvai atkūrus nepriklausomybę Seinų, Punsko, Suvalkų apylinkėse prieš šimtmečius įsikūrusių lietuvių palikuonys norėjo gyventi Lietuvos valstybėje. Pradėta kurti lietuviškus valsčius, steigti komendantūras, mokyklas, Į šį regione pretendavo ir Lenkija, todėl 1919-1920 melais čia vyko ginkluoti susirėmimai, kuriuose žuvo daug Lietuvos karių, savanorių ir šaulių. Žuvusieji palaidoti katalikiškose Seinų, Berznyko, Krasnapolio, Vižainių ir kitų miestelių kapinėse. Kapus prižiūri lietuvių bendruomenė bei lietuviškos Seinų „Žiburio” gimnazijos moksleiviai.

Dainavos apygardos 1-osios rinktinės karininkai susitiko su mokiniais, jų tėvais, mokytojais. Svečiai susitikimo dalyvius supažindino su Lietuvos kariuomenės, KASP ir Dainavos apygardos 1-osios rinktinės istorija, parodė filmuotą medžiagą apie karių gyvenimą, pratybas, papasakojo apie karių dalyvavimų laikos palaikymo operacijose karščiausiuose pasaulio taškuose.

„Padėkojome moksleiviams už domėjimąsi savo tautos kariuomene ir pakvietėme juos apsilankyti mūsų rinktinės dislokacijos vietoje, kad dar labiau praplėstų savo akiratį. Raginome seiniškius įsitraukti į tradicinį konkursų „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę”, taip pat į sporto turnyrus, rinktinės dienos šventes. Kvietėme kaip žiūrovus atvykti į Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dienos renginius arba tiesiog į rinktinės muziejų susipažinti su čia saugomais eksponatais”, kalbėjo kpt. K.Pileckas.

Pasak karininko, punskiečiai jau dalyvavo ne viename bendrame projekte su Lazdijų moksleiviais. Abipusį džiaugsmą atnešė bendras projektas „90 žingsnelių”.

Po susitikimo su jaunimu Dainavos apygardos 1-osios rinktinės atstovai pagerbė kovose dėl Seinų krašto žuvusius Lietuvos savanorius Berznyko ir Seinų kapinėse.

Seinų „Žiburio” gimnazijos mokiniai ir jų svečiai dar kurį laiką galės gėrėtis fotografijų parodėle, kuriose užfiksuota KASP karių kasdienybė tarptautinėse taikos misijose ir pratybose.

Apie karių iš Alytuje dislokuotos Dainavos rinktinės vizitą moksleiviams primins jų palikta simbolika, suvenyrai ir literatūra.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media