Lietuvos kariuomenė

Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Savanoriai vykdyti užduotis pasirengę

2008-10-28
image

Spalio 26 d. baigėsi tris dienas trukusios Didžiosios Kovos rinktinės Civilių ir karių bendradarbiavimo kuopos (CKB) vertinamosios pratybos, kurioms pasibaigus konstatuota, jog kariai yra tinkamai pasirengę vykdyti jiems keliamas užduotis.

Pratybų metu siekta išsiaiškinti ir įvertinti CKB kuopos gebėjimą vertinti tarptautinės operacijos rajone esančią situaciją, galimybes panaudoti civilinius ir karinius resursus įvairių projektų vykdymui, taip pat kaip kariai sugeba vadovauti bei vykdyti misijos užduotis.

Kuopos kariai buvo suskirstyti į keturias komandas ir tariamus misijos teritorijos gyventojus. Pratybas stebėjo KASP štabo viršininko pavaduotojas civilių ir karių bendradarbiavimui mjr. Rimantas Jasinevičius, o vadovavo kpt. Vaidas Šepkus.

Savanorių laukė įvairios netikėtos situacijos: nepažymėtas minų laukas, savižudis su šahido diržu, tiesioginiai ir netiesioginiai apšaudymai, sužeistieji savi ir menamų kaimų gyventojai, įkyrūs žurnalistai. Nepaisant bandymų suklaidinti ir sutrikdyti karius, visos komandos sėkmingai įvykdė pagrindines užduotis: susiderėjo su vietinės šaudyklos savininku dėl treniruočių; užmezgė kontaktus su vietiniais gyventojais, valdžia, administracija, nevyriausybinių organizacijų atstovais; identifikavo galimus CKB projektus (tilto statyba ir geriamo vandens gręžinys); sėkmingai suteikė pirmąją medicininę pagalbą ir evakavo sužeistuosius.

Taip pat teko organizuoti susitikimus ir derybas tiek su vietiniais gyventojais, valdžia, įvairių organizacijų atstovais, tiek ir su pabėgėliais, nedraugiškai nusiteikusiais asmenimis. Svarbu buvo greitai įvertinanti situaciją ir ją suvaldyti, priimti sprendimus. Pratybų metu atliekamų užduočių sėkmei įtakos turėjo ir kiekvieno kario asmeninės savybės, patirtis, gebėjimai.

Šioms pratyboms kuopos kariai patys įsirengė stovyklą ir užtikrino jos funkcionavimą Raudondvario mokomojoje teritorijoje.

2013-01-28 09:29

sovfolokohk

qIoF69 , [url=http://meukekkpgenp.com/]meukekkpgenp[/url], [link=http://epblbrxmmafs.com/]epblbrxmmafs[/link], http://gajidzelinwa.com/
2013-01-26 18:12

Bernard

Love this story. Deb, you are right. Memories of Cooking with Bigmama are some of my favorites, right up there with her renaidg us Bible stories as we sat in the floor around her rocker.
2013-01-26 18:12

Cabelinho

Haha I'm the same way around the hiladoys when it comes to this pie. I stuff my self with the max then take any leftovers home and eat em again later that night. It's just so good!
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media