Lietuvos kariuomenė

Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Savanoriai gali paremti Artilerijos batalioną

2008-12-19

Prieš metus buvo nuspręsta, kad Dariaus ir Girėno apygardos 2-osios rinktinės 204 pėstininkų kuopa taps „artileristais” ir kovinį rengimą vykdys gen. R. Giedraičio artilerijos batalione bei Gaižiūnų poligone. Per vienus metus (20 dienų) savanorius Artilerijos bataliono instruktoriams reikėjo parengti koviniam šaudymui. Skeptiškai nusiteikę instruktoriai greitai pamatė, kaip kariai savanoriai noriai mokosi ir per gana trumpą laiką gali pasiekti reikiamus rezultatus. Tai juk sąmoningi, tikslo siekiantys aktyviojo rezervo kariai. Šį rudenį, po įprastų pėstininkų taktikos kuopos pratybų, įvykdę šaudymą iš savų pėstininkų ginklų, 204 kuopos kariai rugsėjo mėnesį vėl tęsė artilerijos mokslus. Buvo vykdomas kompleksinis rengimas. Kariams gana greitai pavyko atnaujinti pavasarį įgytas žinias. Artileristo rengimas, pasak savanorių yra kiek monotoniškas, reikalaujantis daug teorinio pasirengimo. Čia reikia būti kantriam ir tiksliam. Taip intensyviai besirengdami, žingsnis po žingsnio, kantriausi savanoriai atėjo ir iki baigiamųjų šaudymo pratybų.

Į baigiamąsias šešių parų lauko taktines vertinamasis pratybas ,,Pabradės audra” lapkričio 8-14 dienomis savanoriai išvyko kartu su gen. R. Giedraičio 2-ąja ugnies baterija. Kartu su artilerijos bataliono kariais savanoriai įsikūrė palapinių miestelyje. Gyvenimas vyko pagal kareivinių dienotvarkę: šeštą valandą kėlimasis, toliau rikiuotė, dienos tarnyba, užsiėmimai ir šaudymas, visiems palikęs didžiausią įspūdį. Šaudymas truko tris dienas. Didžiajai daugumai tai buvo pirmi šaudymai iš haubicos. Tik dviem kariams ,,seniems-artileristams” – srž. Mindaugui Jankūnui ir gr. Vygandui Janiuškiui, tai buvo jau ne naujiena. Jie tai atliko su pirmąją karių savanorių artileristų laida, prieš porą metų. O dabar jiems teko pabūti ,,krikštatėviais” kitiems kariams, kurie šovė pirmąjį kartą. O artileristų krikštynos yra tokios – reikia iš ką tik iššautos ir dar skleidžiančius dūmus haubicos tūtos išgerti porą gurkšnių geriamo vandens. Viskas labai paprasta, o krikšto skonis jaučiamas dar puse dienos.

Pats kovinis šaudymas vyko sklandžiai, visi kariai puikiai žinojo savo pareigas ir jas profesionaliai vykdė.

Po šaudymo pratybų, sugrįžus į gen. R. Giedraičio artilerijos batalioną, bataliono vadas mjr. Alvydas Šiuparis atminimo tūtomis apdovanojo labiausiai pasižymėjusius karius savanorius: j. srž. Emą Žukauskaitę, gr. Darių Norvalaitį, eil. Tomą Bagdoną ir eil. Gretą Judrulytę.

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media