Lietuvos kariuomenė

Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Kariuomenės diena Druskininkuose

2008-11-17
image
1918 m. lapkričio 23 d. tuometinis mūsų vyriausybės vadovas Augustinas Voldemaras pasirašė įsakymą Nr.1, nuo kurio ir prasidėjo oficialus ginkluotųjų pajėgų kūrimas. Šiandieninė Lietuvos kariuomenė yra ta pati prieš 90 metų įkurta kariuomenė, o lapkričio 23-ioji – mūsų šventė. Dainavos rinktinės savanoriai kariuomenės 90-metį šiek tiek paankstino ir šią sukaktį nusprendė paminėti lapkričio 16 d. Druskininkuose, kadangi lapkričio 23-iąją ir taip daug proginių renginių.

Oras pasitaikė nekoks, bet kariui nebūna blogo oro. Šventė prasidėjo Šv. mišiomis bažnyčioje, o pats renginys vyko prie Druskonio ežero. Po raporto rinktinės vadui mjr. Artūrui Jasinskui ir Lietuvos himno, buvo pristatyti renginio svečiai – VSAT Varėnos rinktinės štabo skyriaus viršininkas plk. ltn. Juozas Urbonavičius, Alytuje dislokuotų karinių dalinių bei sukarintų struktūrų atstovai.

Grojo Lietuvos kariuomenės orkestras, kuriam dirigavo vyr.ltn. Dainius Povilionis.

109 kuopos savanoriai atliko savo parodomąją program šoko Druskininkų kultūros centro šokių grupė „Opus”. Merginas aikštelėje pakeitė VSAT Varėnos rinktinės Druskininkų užkardos kinologų grupė, vadovaujama vyr. psk. Donato Motiejūno. Pasieniečių šunys Lordas ir Argo vykdė įvairias kinologų komandas, ieškojo paslėptų narkotikų, padėjo sulaikyti „sienos pažeidėją”.

Pasieniečius pakeitė 109 kuopos savanoriai, demonstravę kovinės savigynos veiksmus. Žiūrovai negailėjo plojimų gerai pasirodžiusiems kariams ir jų vadui kpt. Kęstučiui Valentai. Po to svečiai ir žiūrovai buvo pakviesti apžiūrėti mūsų ginkluotės ir kovos technikos, taip at pasivaišinti kareiviška koše, išgerti arbatos, pabendrauti su kariais.

Kariuomenės diena – tai visų pirma pačių karių šventė. Šventė, kuri skatina nepamiršti, kas yra kariuomenė ir ką ji reiškia tautai ir kiekvienam lietuviui. Pamąstykime ir suprasime – mes reikalingi kariuomenei, nes esame jos dalis.

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media