Lietuvos kariuomenė

Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

CKB funkcinių specialistų kursas Estijoje

2008-12-08
image

2008 m. gruodžio 5-7 d. Taline, Estijoje, vyko trečiasis, jau tradiciniu tapęs Baltijos CKB funkcinių specialistų kursas. Jame dalyvavo 31 karys bei civilis iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos. Lietuvos delegaciją sudarė KASP štabo karininkas kpt. Audrius Maleravičius bei keturi KASP Didžiosios kovos apygardos 8-osios rinktinės CKB kuopos kariai savanoriai: gr. Darius Sadeckas, eil. Marija Bekeraitė, eil. Gerda Ledžiūtė ir eil. Gintaras Ūsaitis. Kurso metu dalyviai buvo supažindinti su NATO ir ES CKB apibrėžimu, doktrina, principais, funkcijomis, pagrindiniais CKB funkcinių specialistų veiklą reglamentuojančiais dokumentais. Taip pat buvo pristatytas tarptautinių organizacijų, nevyriausybinių bei vyriausybinių organizacijų vaidmuo operacijos rajone ir jų santykis su karinėmis pajėgomis.

Itin naudinga buvo praktinė informacija, kaip pasiruošti ir vesti susitikimus, į kuriuos faktorius reikia atkreipti ypatingą dėmesį, kaip dirbti su vertėjais, kokie yra pagrindiniai musulmoniškųjų šalių kultūriniai ypatumai. Ši informacija buvo ne tik suprantamai bei koncentruotai pateikta, bet ir šmaikščiai iliustruota kurso instruktorių bei aktyviai aptarta kurso dalyvių. Tarptautinių misijų patirtimi su kurso dalyviais pasidalino Estijos kariuomenės Oro pajėgų vadas brg. gen. Valerijus Saaras, Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo J9 (CKB) valdybos viršininko pavaduotojas ats. mjr. Eugenijus Vaicekauskas bei Latvijos kariuomenės Jungtinio štabo Protokolo ir kultūros skyriaus viršininkas vyr. ltn. Imantas Ancanas.

Kurso metu įgauta patirtis įnešė svarų indėlį į karių žinias apie CKB, suteikė dalyviams reikalingą informaciją, norint sėkmingai dalyvauti pratybose bei tarptautinėse operacijose. Bendros vakarienės metu buvo ne tik išragauti estiški patiekalai, bet ir pasidalinta įspūdžiais bei patirtimi, o taip pat užmegzti draugiški kontaktai tarp šio tarptautinio kurso dalyvių.

Lietuvos karių delegacija iš kurso grįžo praturtėjusi profesinėmis CKB žiniomis, pilna gerų įspūdžių bei susižavėjusi estų svetingumu ir nepriekaištinga kurso organizacija.

2009 metais analogiškas kursas, remiantis rotacijos principu, bus rengiamas Rygoje, Latvijoje.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media