Lietuvos kariuomenė

Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Vertinamosios CKB kuopos pratybos

2007-10-12
image

Spalio 12-14 dienomis Didžiosios Kovos apygardos 8-osios rinktinės 801 (Civilių ir kariškių bendradarbiavimo – CKB) kuopos kariai dalyvavo Centriniame poligone vykusiose, vertinamosiose pratybose, kuriose buvo įvertintas padalinio pasirengimas.

Pagal Lietuvos kariuomenės vado įsakymą Krašto apsaugos savanorių pajėgos (KASP) turi paruošti civilių ir kariškių bendradarbiavimo funkcinius specialistus. Atsižvelgiant į pajėgų tikslus, 801 (CKB) kuopoje yra rengiami įvairių sričių funkciniai specialistai, kurie turi sugebėti vykdyti pagrindines CKB funkcijas – planuoti, koordinuoti veiksmus susijusius su bendradarbiavimu tarp karinės vadovybės ir civilių gyventojų, vietinės valdžios institucijų, tarptautinių, vietinių ir nevyriausybinių organizacijų.

Pratybų forma pasirinkta atsižvelgiant į Jungtinių Amerikos valstijų vykdomų panašių mokymų patirtį. Šį forma vertinamosiose pratybose panaudota pirmąjį kartą.

Jau nuo penktadienio vakaro be perstojo lijęs lietus ir šeštadienio ryto mankšta krentant pirmajam šiemet sniegui, tapo rimtu karių moralės ir motyvacijos išbandymu. O tuo tarpu 801 (CKB) kuopos vadovybė mokymams paruošė įtemptą grafiką – po pusdienį trukusių šaudymo pratybų, kariai buvo suskirstyti į CKB komandas ir pajudėjo į visą parą trunkantį CKB patrulį, kuriame galėjo pasitikrinti ne tik bendradarbiavimo tarp civilių ir karių įgūdžius, tačiau ir topografijos, pėstininkų taktikos žinias, sugebėjimą dirbti komandoje. Gavę užduotis kariai savanoriai turėjo skubiai suplanuoti keliasdešimties kilometrų dieninio bei naktinio žygių maršrutus, pasirengti vykdyti CKB užduotis skirtinguose taškuose.

Pratybų scenarijus sukurtas remiantis tarptautinių operacijų Kosovo provincijoje bei Afganistane patirtimi. Pagal pratybų scenarijų CKB patrulis vyko „Grinlandijos” valstybės teritorijoje, kurioje, dėl nesibaigiančių konfliktų tarp „grinlandiečių” ir viename iš rajonų gyventojų daugumą sudarančių ir nepriklausomybės siekiančių „batlandiečių”, įvestos menamos tarptautinės pajėgos. Būtent šioms pajėgoms, kurių užduotis – stabilizuoti padėtį rajone, tariamai atstovavo ir CKB kuopos kariai.

Vykdydami vadovybės pateiktas užduotis, kariai pagal pateiktas koordinates turėjo surasti kelioliką taškų, kuriuose jiems teko įvertinti vietovę, identifikuoti galimus greito poveikio projektus, susitikti su tariamais draugiškai bei priešiškai nusiteikusiais vietos gyventojais, kaimų vyresniaisiais, nelegalių ginkluotų grupuočių, policijos vadais, tarptautinių bei nevyriausybinių organizacijų atstovais. Vykdydami dalį užduočių CKB specialistai turėjo vartoti ne tik gimtąją kalbą – nemažai „susitikimų” vyko anglų kalba, o atvykę apžiūrėti ir įvertinti tilto, esančio menamo konflikto rajone, kariai per vertėją turėjo bendrauti farsi (persų) kalba, kurią naudoja ir didžioji dalis Afganistano Goro provincijos, kurioje veikia Lietuvos vadovaujama provincijos atkūrimo grupė, gyventojai. Vykdydami užduotis, kariai turėjo atsižvelgti į menamo konflikto rajone priimtas kultūrines ir religines normas, galimą vietos gyventojų melagingą informaciją ar savitą bendravimo būdą. Situacijų aktoriai be abejonės buvo paruošę įvairių netikėtumų ir siurprizų žygyje dalyvavusiems kariams – vienų CKB grupių atstovai buvo išvejami iš kaimo dėl neaiškios priežasties supykusio vietos „gyventojo”, kitiems teko iškęsti nelogiškus reikalavimus, neteisingas komandos vadovo žodžių interpretacijas, tretiems susidurti su sprogmenimis toje vietoje, kur turėjo būti vykdoma užduotis. Maža to žygio metu, kariams nuolatos buvo vykdomos pasalos, apsunkinančios ir gerokai pailginančios kelionę nuo vieno iki kito užduoties taško.

Šių pratybų vadovas – 801 kuopos vadas kapitonas Gediminas Latvys. Pratybų dalyvių veiksmus ir pasirengimą vertino Lauko pajėgų štabo bei KASP štabo atstovai, vadovaujami Didžiosios kovos apygardos 8-osios rinktinės vado plk. ltn. Gedimino Macijausko.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media