Lietuvos kariuomenė

Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Medikų viltis - kariai

2007-10-15
image

Spalio 14-ąją į Serbijos Respublikos Kosovo provinciją rengiasi išvykti KFOR-17 būrio pirmoji taikdarių grupė. Antroji prie tarptautinės taikos misijos prisidėjo po savaitės. Tai jau septynioliktas būrys, suformuotas iš Lietuvos karių, ir aštuntas, kuriame esama Dainavos apygardos 1-osios rinktinės karių savanorių. Laikydamiesi NATO šalių tradicijos, visi išvykstantieji praėjusį penktadieni savanoriškai davė kraujo. „Nė vienas nesame pasirašę sutarties su likimu. Bet kurią minutę kraujo gali prireikti mums arba mūsų artimiesiems. Po šios procedūros bus ramiau išvykti”, – kalbėjo jaunuoliai, paaukoję po 450 gramų kraujo.

 

Pirmas donorų eilėje – Dainavos apygardos 1-osios rinktinės vadas mjr. Raimondas Matulaitis. Jo ramumas, gera nuotaika savanorius ir profesinės karo tarnybos karius ramina. „Puikiai jaučiuosi. Savo krauju jau esu pagelbėjęs uošviui, bet tai buvo seniai”, – vado veide jokio jaudulio. Palinkėjęs kariams stiprybės, jis išvyksta į tarnybą.

Mums malonu lankytis Alytaus įguloje. Smagu, kai kariai nuotaikingi, su ūpu duoda kraujo. Labai patenkinti sugrįžtame – jaunų sveikų žmonių kraujas geras, stiprus, kaip ir studentijos”, – sako Kauno kraujo donorystės centro gydytoja Regina Rūta Bajoriūnienė.

Ji neslepia, kad jaunuoliai bijo net piršto dūrio. Jaunų – jautresnis organizmas, bet jie – valingi, stengiasi šią baimę įveikti ar užmaskuoti. Kraujo donorystės centro specialistai atviravo, kad kariniai daliniai – pagrindiniai kraujo tiekėjai. Kariai – tie žmonės, į kuriuos pritrūkus kraujo kreipiamasi pirmiausia, nes jie sveiki, jėgų kupini donorai. Pirminės karių sveikatos priežiūros centro viršininką laikinai pavaduojantis gydytojas kpt. Nerijus Sabestinas pernai rūpinosi taikdarių sveikata Afganistane, Goro provincijoje. Jo teigimu, Kauno kraujo donorystės centro specialistų džiūgavimai pagrįsti – į misijas išvyksta tik aukštą sveikatos grupę turintys jaunuoliai, tad iš jų paimtas kraujas neišbrokuojamas. Tokio būrio savanorių kraujas tikrai pagelbės rimtai sergančiam žmogui.

Seksis ir misijoje

Į Kosovą vyksiančio KFOR-17 būrio vadas vyresnysis leitenantas Aurelijus Selimavičius kalbėjo jautęs jaudulį, net šiek tiek pakilo kraujo spaudimas, tačiau savijauta nepablogėjo. Šis profesinės karo tarnybos kariškis sprendimą leistis į taikos misiją priėmė pasitaręs su šeima. Žmona Irma neprieštaravo, o rengimosi metu gimusiai dukrelei Mijai dar tik du mėnesiai.

Kosove Aurelijus bus atsakingas už 25 karių savanorių ir keturių profesinės tarnybos karių veiklą. Jis viliasi, kad alytiškiams bus pavesta patruliuoti, saugoti svarbius asmenis, objektus ir šias, taip pat kitas užduotis mūsiškiai atliks nepriekaištingai. Būrys pusmetį rengėsi misijai, buvo išvykęs į Jungtinę Karalystę, kur dalyvavo pratybose su britų kariais. Būrio vado teigimu, kiekviename taikdarių būryje karių savanorių vis daugėja. KFOR-17, išskyrus nacionalinį atstovą ir jo padėjėją, visi kariai iš Dainavos apygardos 1-osios rinktinės.

2012-03-01 17:07

bxsemm

GfofRq cjhzagmjiehk
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media