Lietuvos kariuomenė

Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

„Rudens šalnos”

2007-09-25
image

Rugsėjo 21-23 dienomis vyko Vyčio rinktinės 502 kuopos vertinamosios pratybos „Rudens šalnos 07”.

Auštantis šeštadienio rytas atrodė toks ramus ir šiltas. Išsirikiavę kariai kuopavietės aikštėje, dar kartą patikrino savo ekipuotę. Būrio vadas ir skyrininkai išklausė detalų kuopos vado ir pratybų vadovo kpt. Sigito Zapusto užsiėmimų planą. Reikėjo ruoštis žygiui, mobiliam kontrolės postui ir objekto gynybai. „Priešą” imitavo ŠAK žvalgų būrys, kuriam vadovavo ltn. Haroldas Grigalionis. Žvalgai iš Šiaulių ir Panevėžio pasirodė verti „kieto” priešo vardo. Panevėžio kuopos kariai sužinoję, kad priešą imituos Šiaulių savanoriai, buvo nusiteikę karingai, sakydami, – pažiūrėsime, ką jie moka!

Būriui sumaniai vadovavo gr. Vaidas Stankevičius. Žygio metu kariai judėjo miško keliais, lenkė atviras vietoves, siekdami išvengti šiauliečių pasalų. Būrio vadui pavyko atspėti žvalgų numatomas pasalų vietas ir apeiti bei kontratakuoti „priešą” iš užnugario. „Priešui” teko „taktiškai trauktis”, bet juk būrio pagrindinis tikslas – ne nugalabyti priešą, o sėkmingai nusigauti į nurodytą rajoną, įrengti objektą gynybai, kontroliuoti vietovę, įrengti mobilius kontrolės postus ir t.t.

Sėkmingai ir laiku į numatytą rajoną atvykęs būrys jį išžvalgė ir parengė gynybai. Reikėjo išsikasti apkasus, ištampyti atotampas bei atlikti maskuotę. Pasirengus gynybai tuoj pat gautas įsakymas vykdyti įkurti mobilų kelių kontrolės postą. Skyriams teko labai sunkus darbas – atskirti ir praleisti taikius vietinius gyventojus, sulaikyti paieškomus asmenis, tikrinti automobilius ir net atremti posto užpuolimą. Atėjus vakarui gautas naujas įsakymas, todėl visiems skyriams sugrįžus į stovyklą, teko tik trumpa atokvėpio minutė pavalgyti ir pailsėti. Ilgalaikėje patrulio bazėje į postus paskyrėme budinčius, sudarėme grafiką. Už jį atsakingu paskirtas būrio vado pavaduotojas gr. Darius Zubrickas, jis ir privalėjo organizuoti IPB apsaugą. Iki nakties likus vos kelioms valandoms gautas dar vienas įsakymas – išžvalgyti objektą. Skubiai viskam pasiruošėme. „Priešo” objektas išžvalgytas labai kruopščiai ir visi duomenys perduoti būrio vadui. Gr. Vaidui Stankevičiui nusprendus sunaikinti „priešo” bazę ir gavus pratybų vadovo leidimą, suplanuotas puolimas ir „priešas” užpultas. Jie to nesitikėjo. Po puolimo grupėms sugrįžus į žiedinę stovyklą, greitai buvo nuspręsta pakartoti puolimą ir patikrinti žvalgus. Bet mūsų nuostabai „priešus” radome toje pačioje vietoje. Po puolimo gerai nusiteikę savanoriai grįžo į ginamą objektą ir laukė atsakomojo puolimo. „Priešo”, žinoma, ilgai laukti neteko, jie tuoj pat pasirodė. Priešo taktika po sėkmingų mūsų puolimų kardinaliai pasikeitė. Puolimas buvo puikiai suplanuotas ir atkaklus. Teko labai stipriai gintis ir panaudoti ne vieną dėtuvę imitacinių šovinių, Atsilaikius bazėje prasidėjo ginamo objekto rutina, o naktis nežadėjo nieko gero, tik vėją, lietų bei šaltį. Niekas nesitikėjo jog taip subjurs gamta.

Baigiamajame etape, būrio vadui gavus įsakymą sunaikinti „priešą”, mūsų žvalgai jų stovyklos jau neberado, nes „priešas” darėsi vis klastingesnis ir atkaklesnis.

Po pratybų savanoriai nenoriai skirstėsi namo. Tokios pratybos ir reikalingos, ir įdomios.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media