Lietuvos kariuomenė

Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Pirmieji ketvirtosios Goro provincijos atkūrimo grupės kariai išskrido į misijos rajoną

2006-11-07
image

Lapkričio 7 d. į misijos rajoną Afganistane, Goro provincijoje, išskrido pirmoji dalis PAG-4 (ketvirtosios Provincijos atkūrimo grupės) karių. Su pirmąja grupe į misiją išvyko ir grupės vadas pulkininkas Almantas Leika.

Praėjusią savaitę Klaipėdoje, oficialios palydėtuvių ceremonijos metu, PAG-4 vadui pulkininkui A. Leikai buvo įteikta Lietuvos Respublikos vėliava. Ją naujosios rotacijos kariai iškels virš savo stovyklavietės Čagčarane. Planuojama, kad lapkričio viduryje turėtų įvykti abiejų Provincijos atkūrimo grupių (PAG-3 ir PAG-4) pasikeitimas Goro provincijoje.

Pirmą kartą į aukštesnio intensyvumo misiją išvyksta tokio dydžio vienetas, suformuotas KASP karių pagrindu. Iki šiol KASP karių vykdytos užduotys buvo mažesnės savo apimtimi ir atsakomybe. Prieš metus PAG-2 apsaugos būrys buvo suformuotas iš karių savanorių. PAG-2 vadas pulkininkas Gintaras Ažubalis labai gerai įvertino KASP karius ir buvo patenkintas jų profesionalumu.

Tarptautinėse operacijose Savanorių pajėgų kariai savanoriai dalyvauja nuo 2004 metų – per tą laiką Kosove, Lenkijos-Ukrainos ir Danijos batalionuose tarnavo daugiau nei 250 KASP karių, apie 50 Afganistane ir apie 20 Irake.

Per 50 proc. KASP kontingento ketvirtojoje provincijos atkūrimo grupėje sudaro kariai savanoriai. Likusi PAG-4 dalis, kaip ir ankstesnės grupės, sudaryta iš specialistų: logistai, medikai, išminuotojai, finansininkai ir pan. iš Logistikos pajėgų, Karo medicinos tarnybos, Karinių oro pajėgų, KASP Aviacijos rinktinės ir Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono. Kartu į Afganistaną išvyksta ir 10 karių moterų. Vienas karys į misiją Goro provincijoje vyks jau antrą kartą. Iš viso į Afganistano Goro provinciją vyksta 120 Lietuvos karių. Dalis jų tarptautinėse operacijose dalyvauja nebe pirmą kartą, kariai turi patirties misijose Balkanų ir kituose konflikto regionuose.

KASP Dariaus ir Girėno apygardos 2-osios rinktinės savanorių karių pagrindu suformuotas (išskyrus vadovaujančias pareigas) PAG-4 apsaugos būrys. Taip pat karių savanorių yra PAG štabe ir kituose padaliniuose.

Ketvirtosios Provincijos atkūrimo grupės vadas pulkininkas A. Leika sakė, kad jis gerai vertina karių savanorių pasirengimą ir visi kartu tęs ankstesniųjų grupių pradėtus darbus: padės Goro provincijos valdžiai, toliau plėtos vietinių vyriausybinių ir nevyriausybinių organizacijų veiklą, saugos provinciją nuo šalį destabilizuojančios įtakos iš pietinių provincijų.

Spalio mėnesį Kairių poligone, specialiai įrengtoje stovykloje, identiškoje esančiai misijos rajone Afganistane, Goro provincijoje, kariai savanoriai kartu su likusia grupės dalimi įtvirtino savo karinius įgūdžius vertinamųjų pratybų metu. Taktiniame operacijų centre ir pagrindinėje vadavietėje buvo planuojami kiekvienos dienos veiksmai bei kontroliuojama situacija, sprendžiamos iškilusios problemos. Kariai vykdė užduotis, su kuriomis gali tekti susidurti misijos rajone: bendravo su „vietiniais” gyventojais, tobulino Mobiliųjų ryšio ir stebėjimo grupių (MRSG) karių veiksmus papuolus į pasalą, vykdė sužeistojo evakuaciją ir pan. Štabo kuopos apsaugos būrio kariai gynė stovyklavietę užpuolimo metu, tramdė „nepatenkintą” minią prie stovyklos vartų, ir t.t. Daug dėmesio buvo skirta Civilių ir kariškių bendradarbiavimo skyriaus karių veiklai. PAG-4 karius instruktavo pirmojoje ir antrojoje provincijos atkūrimo grupėse tarnavę kariai.

Individualus ir kolektyvinis PAG-4 pasirengimas misijai pagal patvirtintą programą vyko tris mėnesius. Pasirengimas buvo organizuotas keliais etapais: pirmosios medicininės pagalbos kursas grupės kariams buvo pravestas birželio viduryje, antrasis etapas – individualių kario įgūdžių atnaujinimo kursas – LDK Butigeidžio dragūnų mokomajame batalione, Klaipėdoje, prasidėjo liepos mėn.

Lietuvoje PAG personalas bei MSRG kariai išklausė dari kalbos kursą, padalinių vairuotojai buvo rengiami Puskarininkių mokykloje, kur visureigiais HMMWV organizuotos vairavimo įgūdžių pratybos kalvotoje vietovėje.

PAG-4 kariai į Goro provinciją nugabens ir nemažą siuntą įvairios labdaros – žaislų, mokyklinių reikmenų, skirtų vietos vaikams. Šią paramos akciją organizavo ir vykdė KASP štabas, KAM Viešųjų ryšių departamentas, KASP rinktinės.

 

KASP informacija

Gr. Vilius Džiavečka

Mob. 86 99 87591

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media