Lietuvos kariuomenė

Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

PAG-4 palydos į Afganistaną

2006-10-31
image

Spalio 30 d. Klaipėdoje, LDK Butigeidžio dragūnų mokomajame batalione, krašto apsaugos ir kariuomenės vadovybė bei artimieji palydėjo ketvirtosios Goro provincijos atkūrimo grupės (PAG-4) karius, pasirengusius vykti į tarptautinę misiją Afganistane. PAG-4 suformuota Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) karių pagrindu.

„Tikiu, kad jūs deramai atstovausite Lietuvai ir Lietuvos kariuomenei”, – išlydimiems kariams sakė krašto apsaugos viceministras Antanas Valys. Lauko pajėgų vadas brigados generolas Arvydas Pocius, PAG-4 pasirengimo metu domėjęsis, kaip sekasi savanoriams ruoštis šiai atsakingai misijai, sakė, jog  kariai yra puikiai pasirengę atlikti savo pareigą. Brg. gen. A. Pocius taip pat paragino vadus bei karius vairuotojus saugoti jiems patikėtų žmonių gyvybes. Generolas priminė kariams, kad jie būtų atsargūs ir atsakingi važinėdami žiemą ypač pavojingais kalnų keliais.  

KASP vadas pulkininkas Antanas Plieskis sveikindamas savanorius išreiškė viltį, kad kariai per pasirengimo laikotarpį tapo vieningi kaip karinis vienetas ir palinkėjo padėti vieni kitiems sunkiu momentu.

Ceremonijos metu viceministras A. Valys PAG-4 vadui pulkininkui leitenantui Almantui  Leikai įteikė Lietuvos Respublikos vėliavą, kuri bus išskleista virš karių stovyklavietės Čagčarane. Karo kapelionas kapitonas Saulius Noretas palaimino į misiją išvykstančius karius.

Ketvirtosios Provincijos atkūrimo grupės vadas pulkininkas leitenantas A. Leika sakė, kad jis gerai vertina karių savanorių pasirengimą. Anot vado, PAG-4 tęs ankstesniųjų grupių pradėtus darbus: padės Goro provincijos valdžiai, toliau plėtos vietinių vyriausybinių ir nevyriausybinių organizacijų veiklą, saugos provinciją nuo šalį destabilizuojančios įtakos iš pietinių provincijų.

Planuojama, kad lapkričio viduryje turėtų įvykti abiejų – misiją bebaigiančios ir ją pradėsiančios – provincijos atkūrimo grupių pasikeitimas Goro provincijoje. Pirmą kartą į aukštesnio intensyvumo misiją išvyksta tokio dydžio vienetas, suformuotas KASP karių pagrindu. Iki šiol KASP karių vykdytos užduotys buvo mažesnės savo apimtimi ir atsakomybe. KASP Dariaus ir Girėno apygardos 2-osios rinktinės savanorių karių pagrindu suformuotas PAG-4 apsaugos būrys, karių savanorių taip pat yra štabe bei kituose padaliniuose. Iš septyniasdešimties į misiją išvykstančių KASP karių apie 50 proc. yra kariai savanoriai. Jiems grįžus iš misijos bus teikiama pirmenybė norint tapti profesinės karo tarnybos kariais. Likusi grupės dalis sudaryta iš specialistų: logistai, medikai, išminuotojai, kt. iš Logistikos pajėgų, Karo medicinos tarnybos, Karinių oro pajėgų, KASP Aviacijos rinktinės ir Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono. Šį kartą į Afganistaną išvyksta 10 karių moterų, vienas karys į misiją Goro provincijoje vyks jau antrą kartą. Iš viso į Afganistano Goro provinciją išvyks 120 Lietuvos karių.

Tarptautinėse operacijose KASP kariai savanoriai dalyvauja nuo 2004 metų – per tą laiką Kosove, Lenkijos-Ukrainos ir Danijos batalionuose pabuvojo daugiau nei 250 KASP karių, apie 50 Afganistane ir apie 20 Irake.

PAG-4 kariai į Goro provinciją nugabens ir didelę siuntą įvairios labdaros vietiniams gyventojams, daugiausia vaikams, kurią organizavo ir vykdė KASP štabas ir rinktinės. Taip pat Goro provincijos vaikams Lietuvos vaikai nupiešė daug gražių piešinių, kuriuos kariai perduos vietiniams gyventojams.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media