Lietuvos kariuomenė

Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

KFOR- 15 būrio taikdariu užduotys - intensyvesnės

2006-11-25
image

Šių metų spalio viduryje, perėmus misiją Kosove, KFOR-15 būriui teko vykdyti netikėtas ir specifines užduotis, dalyvauti prevencinėse Kosovo pajėgų operacijose.        

Serbijoje vos prieš porą savaičių įvyko referendumas dėl Serbijos konstitucijos, kurią jau patvirtino Serbijos parlamentas. Joje, 206 straipsnių projekte, prieštaringiausiu Konstitucijos teiginiu buvo tai, kad Kosovo provincija lieka neatskiriama Serbijos dalimi. Serbijos suverenitetą patvirtinanti Konstitucija, atskilusios Kosovo provincijos atžvilgiu, netenkino Kosovo albanų lūkesčių dėl nepriklausomybės, todėl šį referendumą Kosovo albanai boikotavo. Belgradas prieštarauja Kosovo nepriklausomybei, kaip pasak Serbijos ministro pirmininko Vojislavo Kštunicos – kad šios Konstitucijos dėka, Kosovas liks „valstybės branduoliu ir širdimi”. Vietoje nepriklausomos valstybės, siūloma autonomija, bet kaip ten bebūtų, Kosovo statusas sprendžiamas JT remiamose derybose, kurias tikimasi baigti iki šių metų pabaigos.

Esant tokiai politinei situacijai, padaugėjo užduočių ir Kosove tarnaujantiems lietuviams. Intensyviai patruliuojama pasienyje, provincijos miesteliuose, taip pat sunkiai prieinamose kalnuotose vietovės. KFOR-15 būrio kariai privalo atidžiai stebėti žmonių susibūrimo vietas ir užkirsti kelią galimiems neramumams. Aktyviau, negu buvo įprasta ankščiau, patruliuojama Makedonijos ir Kosovo pasienyje, stebimi galimi kontrabandos keliai.

Kosovo provincija istoriškai buvo Serbijos teritorija, tačiau po 1999 metų neramumų čia atsikėlę albanai bando atsiskirti nuo Serbijos ir paskelbti nepriklausomybę, todėl iškilęs pavojus dėl galimų neramumų ir išpuolių.

Kaip minėjo KFOR-15 būrio vadas vyresnysis leitenantas Šarūnas Kisnierius, „Mes čia privalome užtikrinti saugumą!” Vietinė policija, norėdama užtikrinti saugumą pasienyje, kviečia mūsų karius į pagalbą. Lietuvių užduotys vykdomoje misijoje tapo atsakingesnės. KFOR pajėgos yra taikos garantas vietiniams gyventojams. Draugiškai pasitinkami mūsų – lietuvių patruliai, kariai palydimi draugiškais praeivių sveikinimais ir šypsenomis.

Lietuvos kariai dabar gyvena JAV karinėje bazėje „Bondsteel”, patogiuose mediniuose nameliuose, kur įrengti kondicionieriai, yra šaldytuvai.

Nepaisant intensyvesnių užduočių, kariai turi laiko sportui ir laisvalaikiui. Stovykloje veikia treniruoklių ir krepšinio salės, lauko aikštynai, todėl laisvu metu, kariai turi galimybę naudingai praleisti laiką, gerinti savo fizinę formą. Be to yra įrengta kino salė, interneto svetainė su bilijardo ir stalo teniso sale. Puiki galimybė internetu susisiekti su namiškiais, Lietuvoje likusiais artimaisiais, palengvina išsiskyrimo naštą. Pusė metų nėra ilgas laiko tarpas, o kuomet atsakingą tarnybą keičia turiningas poilsis, atsitraukiama nuo rūpesčių – toliau sėkmingai vykdomos naujos užduotys ir tarnyba netampa monotoniška.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media