Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

"Karaliaus kirtis 2019"

2019-05-14
image

Pagal pratybų scenarijų, priešiškai nusiteikę asmenys Panevėžio apskrityje verbavo civilius gyventojus į savo grupuotę, skatino agresiją, organizuotos grupės rengė protestus, riaušes, pasipriešinimą, siekė užimti vietos administracijos objektus, darė įtaką svarbiausiems miesto žmonėms ir stengėsi trukdyti draugiškų pajėgų veiksmų laisvę.

 

Pratybų metu mieste imituojant įvairius neramumus bei įvykius, į kuriuos reaguoti buvo kviečiamos policijos pajėgos ir kariai. Steigiami kontrolės postai, vykdomi patruliavimai, reagavimai į iškvietimus, priešiškai nusiteikusių pajėgų veiksmų fiksavimas.

 

 

Viename iš pirminių pratybų etapų,  gegužės 15 dieną, buvo skelbiamas ekstremalus įvykis  – aviakatastrofa. Reaguojant į įvykį, situacijos saugumo užtikrinimui, pasitelkiamos Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ir Greitosios medicinos tarnybos pajėgos, taip pat Karaliaus Mindaugo husarų bataliono priskirti pajėgumai.


Gegužės 19 – 24 dienomis, pagal pratybų scenarijų, Panevėžio miestas paskelbiamas karine operacijų teritorija, įvedama Karo padėtis. Mieste buvo matoma daugiau karių ir technikos, kadangi veiksmų ėmesi apie  800 karių grupė, sudaryta iš Karaliaus Mindaugo husarų bataliono, Krašto apsaugos savanorių Vyčio apygardos 5-osios rinktinės ir Lietuvos Šaulių sąjungos. Šio pratybų etapo metu buvo treniruojama karo komendantūros veikla, vykdomos karinės operacijos, naudojami garsiniai šaudmenys ir pirotechnika.

 

 

Pratybų siekinys – gebėti valdyti saugumo situaciją, treniruoti organizacijų tarpusavio sąveiką ir bendradarbiavimą su visais pratybose dalyvaujančiais vienetais, didinti gyventojų sąmoningumą apie galimas grėsmes bei būtinus veiksmus siekiant sumažinti nelaimingų atsitikimų padarinius. 

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

MPB „Geležinis Vilkas“ naujienos

2019-10-11 Karių priesaika
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media