Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Tapybos darbų paroda: ,,Laisvės ilgesio ženklai“

2019-10-06
image

Kviečiame į tapybos darbų parodos atidarymą: ,,Laisvės ilgesio ženklai“

2019 - 10 - 06        14.00 val. 

Parodos autorius Dzūkijos partizano Antano Matulevičiaus-Skiedros (1916-1948) sūnus, dailininkas Antanas Matulevičius.

„Tėvas mane aplankydavo naktimis, slapstydamasis nuo sovietinių smogikų. Kambaryje degdavo blanki balanos liepsna, tad jo veido neatsimenu. Baimindamasi tremties, mama nakvodavo laukuose esančiose bulvių duobėse, kaskart keisdama gyvenamąją vietą, o mane dar visai mažą kita pavarde priglaudė giminaičiai. Panašus buvo ir mano jaunesniojo brolio likimas“, – ištarė žinomo Dzūkijos partizano Antano Matulevičiaus-Skiedros (1916-1948) sūnus, dailininkas Antanas Matulevičius.

Daugelyje darbų dailininkas  naudodamas simbolių kalbą – raudonos spalvos apsuptus kryžius, paukštį tarp grotų, lietuvišką duoną, apgaubtą raudonų šešėlių, į pastatą trenkiantį raudoną žaibą, tautinės vėliavos spalvas geometrinėmis figūromis, įvairiomis formomis įterpdavo į savo paveikslus ir tokiu būdu  sovietmečiu kalbėjo tiesą apie Lietuvos dalią.

Dzūkijos partizano sūnus sako: „Tėvo veido neprisimenu, bet jo širdies liepsna dega iki šiol manyje ir mano darbuose ....“.

Paroda veiks Karininkų svetainėje III aukštas, iki 12.01, parodą lankyti galima darbo dienomis nuo 10.00 val iki 17.00 val. 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media