Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Dokumentinio filmo „Nematomas batalionas" peržiūra

2018-01-25
 

Sausio 25 d. (ketvirtadienį) 18.00-20.00 val. Nacionalinėje bibliotekoje (Gedimino pr.51,Vilnius) vyks dokumentinio filmo „Nematomas batalionas" peržiūra, rež. Svitlana Lischynska, Alina Horlova, Iryna Cilyk.

 

„Nematomas batalionas" - tai dokumentinis almanachas apie moteris, įsitraukusias į karą Rytų Ukrainoje. Tai yra pirmasis ukrainietiškas moterų režisierių sukurtas dokumentinis filmas apie kariaujančias dailiosios lyties atstoves. Filme pasakojamos šešios istorijos apie moteris, kurios šiuo metu tarnauja armijoje arba praeityje dalyvavo vykdant antiteroristinę operaciją. Pagrindinės filmo herojės: Olena Bilozerska, Oksana Yakubova, Andriana Susak, Daria Zubenko, Julia Paevska, Julia Matvienko.

Praėjo ketveri metai nuo kaimyninės šalies - Lietuvos bičiulės Ukrainos reikšmingo virsmo. Vasario mėnesį iš Maidano aikštės Kijeve buvo paskelbta apie tautos valią tapti demokratine Europos šalimi. Gimė naujas - orus, atsakingas, pilietiškas - Ukrainos žmogus (ukr. людина), siekiantis kurti naują valstybę, grįstą laisvės ir demokratijos vertybėmis. Kas buvo po Maidano? Kaip sekasi Ukrainos žmonėms šiandien? Kokie jie - modernūs ukrainiečiai? Apie tai emocionaliai, skausmingai ir atvirai pasakojama penkiuose jaunų ir ambicingų režisierių filmuose, kuriuos rodysime Nacionalinėje bibliotekoje. Nepriklausomų Ukrainos kūrėjų tikslas - atkreipti Rytų ir Vakarų Europos dėmesį į probleminių Ukrainos regionų gyventojus: vaikus, mokytojus, civilius ir karius savanorius. Padėti šiems žmonėms būti išgirstiems, rasti vietą naujoje realybėje, sukurti naują erdvę bendram dialogui. Taip pat suvienyti susiskaldžiusią Ukrainos visuomenę pasitelkiant naująsias medijas. Kino peržiūrų metu organizuosime tiesiogines transliacijas su Ukraina. Kviečiame dalyvauti.

Čia rasite apie kitus Ukrainos filmus Nacionalinėje bibliotekoje: http://bit.ly/2DlAbqG

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media