Lietuvos kariuomenė
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Varėnos rajono pasienio gyventojams suteikta informacija

2015-12-11
image

VSAT Varėnos rinktinės Kabelių užkardoje vyko Oro erdvės stebėjimo ir kontrolės valdybos vadovybės ir pasieniečių susitikimas su pasienio ruožo gyventojais. Susirinkusieji aptarinėjo klausimus, susijus su užkardoje dislokuojamu Karinių oro pajėgų oro erdvės stebėjimo ir kontrolės radaro darbu.
Susitikime dalyvavo LK Karinių oro pajėgų Oro erdvės stebėjimo ir kontrolės valdybos vadas plk. ltn Ramūnas Titenis, Štabo viršininkas plk. ltn. Aras Rimkus, Varėnos savivaldybės meras Algis Kašėta, VSAT Varėnos rinktinės atstovai, Dzūkijos nacionalinio parko direktoriaus pavaduotojas Eugenijus Drobelis, Druskininkų urėdas Zenonas Naujokas ir pasienio gyventojai.
OESKV štabo viršininkas plk. ltn. Aras Rimkus savo pristatymą pradėjo nuo istorinės Lietuvos kariuomenės raidos. Susitikimo tikslas buvo supažindinti vietos bendruomenę su LK Oro erdvės stebėjimo sistema. Todėl toliau pranešėjas apibūdino Lietuvos oro erdvės stebėjimo ir kontrolės sistemų darbo specifiką. Papasakojo apie pagrindinį OESKV uždavinį - stebėti ir kontroliuoti Lietuvos Respublikos ir jos prieigų oro erdvę, apie funkcijas, veiklos organizavimą ir perspektyvas.
Visuomenės atstovus domino ar veikiantis OESKV radaras nekenkia žmonių sveikatai bei aplinkai. plk. ltn. Aras Rimkus užtikrino, kad vyksta nuolatinė elektromagnetinio spinduliavimo kontrolė.
Į Kabelių užkardą atvyko nemažai užkardos veikimo teritorijoje esančių pasienio kaimų gyventojų, kurie susirinkimo metu pateikė įvairių klausimų.

 

Informacija ir nuotr. KOP OESKV vyr. ltn. Audriaus Ašmonto


 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media