Lietuvos kariuomenė
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Oro gynybos batalionas paminėjo Šv. Barboros – oro gynybininkų dieną

2015-12-04
image

Š. m. gruodžio 4 d. Oro gynybos batalione buvo iškilmingai paminėta Šv. Barboros dieną. Tai tradicinis bataliono renginys, kuris svenčiamas visada tuo pačiu laiku.
Visuotinai, Šv. Barbora yra laikoma visų parako sandėlių, fortifikacijų, artileristų, oro gynybos, gaisrininkų ir visų kitų, kuriems gręsia staigis mirtis, globėja. Kadangi oro gynyba išsivystė iš artilerijos, tai šv. Barbora globoja ir oro gynybininkus. Taigi - oro gynybos bataliono kariai neatsitiktinai yra pasirinkę šią šventają savo globėja.
Ši diena švenčiama jau devintą kartą. Tai diena, kai išrenkami geriausi metų oro gynybininkai pagal grupes: geriausias gynybininkas eilinų grupėje, seržantų ir karininkų. Taip pat renkamas geriausias metų instruktorius ir geriausias metų būrys.
Paprastai kandidatai yra pateikiami iš anksto, padaromas jų tarnybos aprašymas, kur minimi visi geri darbai ir nuopelnai. Renginio metu bataliono Vadas paskelbia geriausiųjų pavardes, įteikdamas jiems specialiai paruoštus prizus. Nugalėtojams įteikiamos simbolinės L70 patrankos dalys ir geriausiojo oro gynybininko pažymėjimas (liudijimas).
Siekdamas motyvuoti karius, bataliono štabas renka geriausią instruktorių, o susirinkusi speciali komisija, vertindama visų metų surinktus balus už kovinį rengimą, šaudymą, fizinį pasiruošimą, bei atsižvelgdama į kitus kriterijus, paskelbia geriausiojo būrio pavadinimą.
Šiais metais, geriausiu oro gynybininku (karininkų grupėje) buvo išrinktas vyr. ltn. Žygimantas Utkus, eilinių grupėje tapo - eil. Vaida Gelžinytė, puskarininkių grupėje geriausias - vyr. srž. Donatas Kucevičius, o geriausiu instruktoriumi pripažintas - vyr. srž. Nerijus Kažukauskas. Geriausiu būriu tapo Apžvalgos radarų baterijos apžvalgos radarų 1 būrys.
Kadangi šiais metais, renginys vyko netradicinėje bataliono aplinkoje, o Radviliškio Kultūros centre, bataliono organizatoriai pasistengė, kad renginys būtų malonesnis ir įdomesnis kariams. Dėl šios priežasties, į renginį buvo pakviesta generolo Jono Žemaičio Lietuvos Karo akademijos kariūnų grupė „Vytis". Kadangi grupės nariai yra būsimi Lietuvos karininkai (o gal net - oro gynybininkai), tai buvo pasitikti ir išlydėti džiugiais plojimais. Renginio pabaigoje, bataliono Vadas kariūnams įteikė suvenyrus su bataliono simbolika.

 

 

KOP OGB informacija, foto vyr. eil. Audriaus Steponavičiaus

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media