Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Krašto apsaugos savanorių pajėgų kariai sėda ant keturračių ir motociklų

2018-09-25
image

Teritorinei valstybės gynybai rengiamų Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) karių mobilumui pagerinti šiuo metu plėtojamas motorizacijos projektas - kariai savanoriai treniruojasi vykdyti taktines užduotis naudodami keturračius, motociklus ir padidinto pravažumo lengvuosius automobilius.

 

Motorizacijos projektas nuo šių metų pradžios yra įgyvendinamas visose šešiose KASP rinktinėse. Transporto priemonės šiais metais yra nuomojamos iš privačių įmonių, ateityje ketinama projektą plėtoti transporto priemones įsigyjant.

 

Šiuo projektu siekiama pagerinti mažo padalinio sudėtyje veikiančių KASP karių užduočių atlikimo kokybę, veiksmų autonomiškumą ir greitį, efektyviau išnaudoti turimą ginkluotę ir įrangą, taip pat padidinti veiksmų netikėtumo, slaptumo ir kūrybiškumo faktorius.

 

KASP vadas pulkininkas Dainius Pašvenskas teigia, kad motorizacijos projekto esmė nėra naujai sugalvotas dalykas, motorinės transporto priemonės buvo naudojamos per konfliktus Afganistane, Irake, Bosnijoje-Hercegovinoje.

 

„Motorizacijos logika ir ištakos paaiškinamos labai paprastai: jei nori efektyviai kovoti būdamas užnugaryje - ieškok paprastų priemonių. Taip pat, - teigia KASP vadas, - jei pažvelgtume į teoriją apie pagrindines mūšio funkcijas, joje rastume šešis pagrindinius punktus: vadovavimas ir valdymas; žvalgyba; parama ugnimi; aprūpinimas; apsauga; manevras ir judėjimas. Būtent pastarasis dėmuo yra visiškai užtikrinamas motorizacijos projekto dėka".

 

Krašto apsaugos savanorių pajėgų padaliniai yra ruošiami vykdyti operacijas laikinai priešo užimtoje teritorijoje, t.y. veikti priešo užnugaryje: kovoti su atskirais jo padaliniais, neleisti jiems vykdyti rutininių procedūrų - trikdyti logistiką, mažinti motyvaciją, priverti priešą daugiau karių skirti apsaugai, budėjimams ir taip pamažu sekinti priešiškas pajėgas. Kovojant tokiomis sąlygomis, greitai atsitraukti iš įvykdytos užduoties vietos kariams savanoriams yra gyvybiškai svarbu, todėl padidinto pravažumo nedidelė transporto priemonė tampa nepamainoma išeitimi.

 

Tokio tipo transporto priemonės taip pat suteikia papildomas galimybes gabenti aprūpinimą, kurį būtų per sunku gabentis pėsčiomis: papildomus šaudmenis, įrangą ir ginkluotę, taip pat greitai iš mūšio vietos evakuoti sužeistąjį.

 

Kontaktinis asmuo: Krašto apsaugos savanorių pajėgų viešųjų ryšių karininkas kapitonas Paulius Babilas, tel.: +370 618 40 469, el. paštas [email protected]

 

Vyr. eil. Michail Lysenko ir vyr. eil. Vitalij Otkinskij nuotraukos

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media