Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Karo policija organizavo antrąjį atvirąjį grumtynių turnyrą

2017-10-30
image

Spalio 27 dieną Vilniuje Lietuvos kariuomenės Karo policija organizavo jau antrąjį Lietuvos kariuomenės atvirąjį grumtynių turnyrą. Savo jėgas išbandyti ant grumtynių kilimo panoro dvidešimt aštuoni dalyviai iš skirtingų Lietuvos kariuomenės dalinių, šiais metais savo kovos sugebėjimus pasiryžo išbandyti ir penkios merginos.

 

Grumtynės – mišrių imtynių sporto šaka, susiformavusi iš įvairių imtynių sporto šakų, tokių kaip: brazilų džiudžitsu, dziudo, sambo, bušido bei kitų. Čia sportininkai kovoja naudodami visus minėtų sporto šakų veiksmus, išskyrus bet kokią smūginę techniką. Kovodami sportininkai dėvėjo karinę (lauko) uniformą be batų.

 

Šių metų grumtynių naujovė buvo ir tai, kad įsteigtas naujas apdovanojimas – absoliutaus svorio kategorijos nugalėtojo pereinamasis čempiono diržas. Palaikyti kovotojų kovinės dvasios sunkiose kovose atvyko jų tarnybos kolegos bei artimieji.

 

Karo policijos vadas pulkininkas leiteantas Laimas Baliūnas, iškilmingai paskelbdamas Antrojo atvirojo Karo policijos grumtynių turnyro pradžią, pasveikino susirinkusius kovotojus, palinkėjo jiems ryžto, stiprybės ir sąžiningų kovų. Turnyro pradžioje Lietuvos kariuomenės mokyklos karinės kovinės savigynos ekspertų kurso kursantai grumtynių dalyviams pristatė savo parodomąją programą.

 

Varžybų dalyviai kaip ir praeitais metais turėjo galimybę dalyvauti įvairaus svorio kategorijose – iki 70 kg, 80 kg, 90 kg, daugiau nei 90 kg ir absoliutaus svorio kovose, o kompiuterinė programa burtų keliu lėmė priešininko pasirinkimą. Kovų sąžiningumą ir nešališkumą užtikrino teisėjas iš kovos menų klubo „Warriors Team“.

 

Po atkaklių kovų, pareikalavusių iš dalyvių ne tik fizinių, bet ir psichologinių jėgų, paaiškėjo turnyro nugalėtojai:

Merginų svorio kategorijoje:

  • iki 60 kg pergalę išplėšė srž. Vaiva Pėstininkė iš LK KOP Aviacijos bazės;

  • iki 70 kg pirmąją vietą iškovojo krn. Miglė Nemanytė iš Lietuvos karo akademijos;

  • svorio kategorijoje iki 80 kg pirmąją vietą iškovojo krn. Vytenė Dagytė iš Lietuvos karo akademijos.

Vyrų svorio kategorijoje:

  • iki 70 kg pirmąją vietą iškovojo vyr. eil. Renatas Buškus iš Lietuvos didžiojo etmono Jonušo Radvilos mokomojo pulko;

  • kategorijoje iki 80 kg pirmą vietą užėmė eil. Aivaras Maliuševskis iš Generolo Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centro:

  • iki 90 kg svorio kategorijoje „auksą“ iškovojo srž. Artūras Matulevičius iš Karo policijos;

  • o kategorijoje daugiau nei 90 kg nepralenkimas buvo kpt. Simas Asačiovas iš Oro gynybos bataliono.

 

“Karo policija šiuo turnyru siekia prisidėti prie įvairių sporto šakų plėtros ir populiarinimo, padėti krašto apsaugos sistemos kariams ir komandoms įsitraukti į Lietuvos sportinį gyvenimą. Be abejo, siekiame ir nustatyti geriausius krašto apsaugos sistemos sportininkus bei komandas, ir pasirengti tarptautinėms kariškių sporto varžyboms, galiausiai, norime populiarinti kontaktines sporto šakas Lietuvos kariuomenėje. Karo policija sieks grumtynių turnyrą padaryti tradiciniu kasmetiniu renginiu ir pritraukti kuo daugiau neabejingų kovos menams dalyvių.” – pasibaigus turnyrui sakė Karo policijos vadas pulkininkas leitenantas Laimas Baliūnas.

 

Pasibaigus kovoms pagal svorio kategorijas, visi čempionato dalyviai turėjo teisę kovoti dėl absoliutaus nugalėtojo titulo. Mesti iššūkį savo konkurentams už teisę būti geriausiu iš geriausiųjų užsiregistravo dešimt kovotojų. Siekiant nešališkumo, kovotojų poros vėl buvo parinktos burtų keliu kompiuterinės programos. Po aštuonių įnirtingų kovų, lydint kovotojus stebėtojų palaikymo šūksniais ir plojimais, buvo išrinkti stipriausieji. Absoliutaus svorio kategorijoje ketvirta vieta atiteko eil. Martynui Girskiui iš KASP Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės, trečią vietą išplėšė kpt. Simas Asačiovas iš Oro gynybos bataliono ir antrą vietą iškovojo srž. sp. Vitalijus Šavelo iš Divizijos generolo Stasio Raštikio Lietuvos kariuomenės mokyklos. Nepralaimėjęs nė vienos kovos, apgindamas praėjusių metų čempiono titulą, ir absoliutaus svorio kategorijos čempiono diržo savininku tapo karo policininkas srž. Artūras Matulevičius.

 

 

Karo policijos Viešųjų ryšių karininkas kapitonas Pavelas Lukjanovas

kpt. Pavelo Lukjanovo nuotr. 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media