Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Turiningas ulonų bataliono šauktinių karių savaitgalis

2016-01-24
image

Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono Nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariai praėjusį savaitgalį skyrė dvasinei ir pilietinei saviugdai, akiračio plėtimui. Atokvėpio dienomis tarp intensyvaus kovinio rengimo pratybų metu kariams buvo organizuota išvyka į krepšinio varžybas bei ekskursija į Dzūkijos regiono lankytinas vietas.

 

Sausio 23 d., šeštadienį, ištikimiausi krepšinio sirgaliai stebėjo krepšinio kovų batalijas Alytaus krepšinio arenoje. Gausus ir audringas karių palaikymas padėjo vietinei komandai atkaklioje kovoje iškovoti pergalę, o ir parama ekipai neatsitiktinė - didžioji dalis karių tarnauti į batalioną yra atvykę iš Alytaus regiono. Varžybų metu ir patys kariai neliko be prizų. Vienas iš jų, pertraukos metu organizuotoje baudų metimo rungtyje pademonstravęs puikų rankos taiklumą, laimėjo vakarienę vienoje iš miesto kavinių.

 

Šeštadienį išlieję aistras ir emocijas arenos tribūnose, sekmadienį kariai vyko į ekskursiją pasisemti istorinių žinių bei duoti peno sielai. Pirmasis ulonų stabtelėjimas buvo „Pilnų namų bendruomenėje" Panaros kaime, Varėnos rajone. Šie namai visuomenėje vadinami tiesiog reabilitacijos centru, kuriame nuo įvairių priklausomybių vaduojasi gyvenime kluptelėję žmonės. Kariai susipažino su pačia bendruomene, jos istorija, vykdoma veikla, taikoma reabilitacijos programa. Ypatingo susidomėjimo sulaukė paskaita - diskusija priklausomybių prevencijos tematika, kurią vedė vienas iš centro vadovų.

 

Padėkoję centro darbuotojams už nuoširdų priėmimą, ulonai sekmadieninę išvyką pratęsė Druskininkuose, kur vienoje iš miesto dvasinių šventovių dalyvavo Šv. Mišiose su miesto visuomene, aplankė žymiąsias istorines vietas, Karo medicinos tarnybos atstovai supažindino karius su sveikatinimo galimybėmis šiame mieste. Atsisveikinę su kurortu, šauktiniai pasuko į senąjį Dzūkijos miestelį Merkinę, kur ant to paties pavadinimo piliakalnio gavo žiupsnelį istorijos žinių apie apylinkes, menančias įvairių Lietuvos istorijos epochų kovas už laisvę. Tuo ekskursija ir buvo baigta.

 

Nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariai tarnybą Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų batalione (Alytus) pradėjo 2015 m. gruodžio 14 d. Į dalinį įsiliejo 138 jaunuoliai.

 

Ulonų gretas papildė iš Alytaus ir Vilniaus regionų kilę asmenys. Norą atlikti pareigą Tėvynei pareiškė ir trys merginos. Didžioji dalis šaukiamųjų tarnybai buvo užsirašę savanoriškai, likę pareiškė norą atlikti tarnybą pirmumo tvarka iš 2015 m. šaukiamųjų sąrašo.

 

Pagal mokymų planą, pirmąsias aštuonias savaites šauktiniai dalyvauja baziniame kario kurse, kurio metu kariai lanko teorines paskaitas, mokysi rikiuotės ir karinio statuto, karinės taktikos, inžinerijos, topografijos, ryšių ir medicinos, susipažįsta su ginklais ir ryšio priemonėmis. Vėliau jie pradės specialisto kario kursą, bus rengiami kaip kariai specialistai.

Kolektyvinio rengimo metu šauktiniai mokysis veikti savo padalinio sudėtyje atlikti jiems paskirtas užduotis.

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media