Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Sutikti iš tarptautinės operacijos Afganistane sugrįžę kariai

2016-01-28
image

„Lietuvos karius, dalyvaujančius NATO operacijoje Afganistane, misijos vadovybė ir kitų šalių kolegos vertina už profesionalumą, pareigingumą ir puikų užduočių vykdymą. Tikiu, kad šias geriausias kario savybes nulėmė mūsų istorija, pareiga ginti Tėvynę ir tradicijos padėti kitam“, – iš tarptautinės operacijos Afganistane sugrįžusiems kariams sakė Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo operacijų valdybos viršininkas pulkininkas Raimundas Vaikšnoras.

 

Sausio 28 d. Jungtiniame štabe Vilniuje iškilmingai sutikti iš NATO vadovaujamos tarptautinės operacijos Afganistane „Tvirta parama“ (angl. Resolute support mission, RSM) sugrįžę Lietuvos kariai. Kariai misiją atliko Aljanso operacijos vadavietėje Kabule ir Vakarų regiono mokymo ir konsultavimo vadavietėje Herate.

 

„Šiai Lietuvos karių pamainai misijos metu nepavyko išvengti nelaimingų incidentų. Aljanso sraigtasparniui HC1 „Puma“ patyrus avariją leidžiantis bazėje Kabule, iš devynių juo skridusių sąjungininkų pajėgų karių žuvo penki kariai. Iš keturių per avariją išgyvenusių karių buvo ir Lietuvos karys. Esame laimingi, kad šiandien mūsų karys stovi rikiuotėje ir yra pasirengęs toliau vykdyti pareigas“, – praėjusių metų spalį įvykusį nelaimingą incidentą prisiminė plk. R. Vaikšnoras. Sraigtasparnio avarijos metu sužalojimus patyrusiam Lietuvos karininkui buvo įteiktas krašto apsaugos sistemos lygmens medalis  „Sužeistam kariui“.

 

Ceremonijos metu iš misijos Afganistane sugrįžusiems kariams įteikti medaliai „Už tarptautines operacijas“, „Už pasižymėjimą“ ir Lietuvos kariuomenės vado padėkos.

 

Šiuo metu pagrindinis Lietuvos indėlis į NATO tarptautinę operaciją Afganistane „Tvirta parama“ yra štabo karininkų skyrimas. Vadavietėse Kabule ir Herate 6 mėnesių tarnybą rotacijos principu atlieka 15 Lietuvos karių, jie vykdo Afganistano nacionalinių saugumo pajėgų karių ir kitų institucijų personalo mokymus, taip pat užtikrina Lietuvos kontingento logistinį aprūpinimą.

 

Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo viešųjų ryšių karininkas kpt. Donatas Suchockis, mob. 8 686 28035, el. paštas [email protected]

 

Lietuvos kariuomenės nuotraukos

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media