Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

(2016 - 01) naujienų archyvas

Vienos didžiausių šių metų nacionalinių pratybų „Žaibo kirtis“ vyks Klaipėdos regione
2016-01-13
img

„Šiais metais hibridinio karo gudrybių treniruosimės Klaipėdos regione. Lietuvos kariuomenės taikos meto užduočių ir greitojo reagavimo pajėgos, kartu su Vidaus reikalų ministerijai pavaldžiais vienetais bus treniruojamos reaguoti į taikos metu vykstančius incidentus, kurie savo pobūdžiu neprilyginami agresijos aktams“, - pratybų „Žaibo kirtis 2016" pagrindinės planavimo konferencijos metu, sausio 12 d., sakė šių pratybų tiesioginės atsakomybės karininkas majoras Arnas Mikaila.

null
Lietuvos laisvės gynėjų dieną Lietuvos kariuomenės mokykloje Vytautas V. Landsbergis pristatė literatūrinę - muzikinę kompoziciją
2016-01-13
img

„Laisvė - tai didžiausia kiekvieno žmogaus ir tautos vertybė. Deja, ji reikalauja aukų, kartais labai didelių. Tikrąjį lietuvių tautos ryžtą ir pasiaukojimą parodė 1991 m. sausio 13-osios įvykiai. Paprastų eilinių, kuklių pilliečių dėka buvo sukurta ir apginta Lietuvos laisvė. Jų dėka šiandien kuriama mūsų šalies gerovė. Nuo tų dramatiškų įvykių praėjo jau 25 metai, bet Lietuvos gyventojai juos skaudžiai prisimena ir šiandien. Lietuvos kariuomenės mokykla (tuo metu - Lietuvos Respublikos karininkų kursai) taip pat buvo šių įvykių dalyvė. 1990 m. gruodžio 20 d., įkūrus karininkų kursus, jau vos po kelių savaičių kursų vadovybei ir jų klausytojams teko vykti į Vilnių ir vykdyti savo, kaip piliečio, kaip karininko pareigas ginant valstybę," - Sausio 13-ąjai paminėti skirto renginio metu sakė Lietuvos kariuomenės mokyklos viršininkas pulkininkas leitenantas Stasys Paldūnas.

null
Ispanijos kariuomenės vyriausiojo puskarininkio vizitas
2016-01-11
img

Sausio 7-8 d. Lietuvoje, kartu su Ispanijos kariuomenės vadu viešėjo ir kariuomenės vyriausiasis puskarininkis srž. mjr. Hektoras Diezas Domingesas (Héctor Díez Domingo). Vizitas buvo skirtas susipažinti su Lietuvos kariuomenės puskarininkių rengimo sistema. Ispanijos karalystės ginkluotųjų pajėgų puskarininkių (seržantų) istorija siekia 560 metų, tačiau Ispanijos puskarininkių sistemai dar tik 26 metai. Lietuvos kariuomenė sąlyginai yra jauna, tačiau puskarininkių rengimo sistemai yra 8 metai, o jos rengimo būdai keitėsi 2 kartus.

null
Atidaryta Krašto apsaugos savanorių pajėgų įkūrimo 25-mečiui skirta paroda
2016-01-09
img

Sausio 9 d., šeštadienį, Vytauto Didžiojo karo muziejuje Kaune atidaryta paroda „Tas laisvės nevertas, kas negina jos“, skirta Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) įkūrimo 25-mečiui paminėti. Parodoje siekiama pademonstruoti KASP istorinę retrospektyvą, parodant visuomenei Pajėgų istoriją per uniformų, ekipuotės, ginkluotės, kitos karinės atributikos raidą.

null
Vilniuje aptartas Ispanijos ir Lietuvos karinis bendradarbiavimas
2016-01-09
img

Vaizdo medžiaga (aut. Lukas Kalvaitis)


Sausio 7-8 d. Lietuvoje su oficialiu vizitu lankėsi Ispanijos kariuomenės vadas generolas admirolas Fernando García Sánchez ir jį lydinti delegacija. Šiandien Vilniuje svečias susitiko su krašto apsaugos viceministru Marijumi Velička, Lietuvos kariuomenės vadu generolu leitenantu Jonu Vytautu Žuku, kitais Krašto apsaugos ministerijos ir Lietuvos kariuomenės atstovais.

null
Rukloje vyks iškilminga Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ vado pasikeitimo ceremonija
2016-01-08
img

Sausio 8 d. Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ kovinę vėliavą naujajam vadui pulkininkui leitenantui Mindaugui Steponavičiui perduos dabartinis brigados vadas pulkininkas Raimundas Vaikšnoras. Plk. ltn. M. Steponavičius šiuo metu eina Krašto apsaugos ministerijos Pajėgumų planavimo departamento direktoriaus pareigas. Plk. R. Vaikšnoras nuo sausio 8 dienos pradės vykdyti Jungtinio štabo Operacijų valdybos viršininko pareigas.

null
Oficialaus vizito į Lietuvą atvyksta Ispanijos kariuomenės vadas generolas admirolas Fernando García Sánchez
2016-01-08
img

Sausio 7–8 d. į Lietuvą oficialaus vizito atvyksta Ispanijos kariuomenės vadas generolas admirolas Fernando García Sánchez ir jį lydinti delegacija. Pirmąją vizito dieną svečias dalyvaus Lietuvos Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose vyksiančioje NATO oro policijos misijos Baltijos valstybėse kontingentų pasikeitimo ceremonijoje ir susitiks su šią misiją pradėsiančiais Ispanijos kariais. Iškilminga generolo admirolo F. G. Sánchez sutikimo ceremonija ir oficialūs susitikimai numatyti sausio 8 d. Vilniuje.

null
Inžinerijos batalione atidaryta kpt. Giedriaus Strumilos nuotraukų paroda
2016-01-08
img

Sausio 8 d. Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono (JVIB) štabo patalpose atidaryta autorinė fotonuotraukų paroda. Šio renginio autorius ir sumanytojas - bataliono Štabo S1 skyriaus viršininkas kpt. Giedrius Strumila.

null
Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centro veikla 2015 metais
2016-01-08
img

Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų (KJP) Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras (JGKC) nuolat budi ir yra pasirengęs bet kurią akimirką reaguoti į pranešimus, susijusius su paieškos ir gelbėjimo operacijomis bei teršimo incidentų likvidavimu Baltijos jūroje, Klaipėdos valstybiniame jūrų uoste ir Kuršių mariose. Per 2015 metus Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras gavo 50 pranešimų apie įvairius su paieškos ir gelbėjimo bei taršos incidentais susijusius įvykius. 17 iš šių pranešimų buvo susiję su žmonių paieškos ir gelbėjimo operacijų organizavimu, 2 su vandens tarša, 23 pranešimai buvo susiję su įvairios kitos pagalbos suteikimu laivų įguloms ir keleiviams, laivų gedimais ir gaisrais juose, bei kita pagalba jūroje ir Kuršių mariose. Reaguojant į gautus pranešimus buvo išgelbėti 24 asmenys.

Išsami JGKC 2015 m. ataskaita čia.

 

null
Į Karinių jūrų pajėgų patrulinį laivą atsitrenkė lavias vilkikas: apgadintas karinio laivo korpusas
2016-01-08
img

Sausio 8 d. į Klaipėdos valstybinio jūrų uosto Kruizinių ir karo laivų terminalo krantinėje prisišvartavusį Karinių jūrų pajėgų patrulinį laivą P14 „Aukštaitis“ atsitrenkė laivo vilkiko „Perkūnas“ tempiama platforma.

null
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media