Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Lietuvos kariuomenės vadas pasirašė bendradarbiavimo priemonių planus su VRM institucijų ir Muitinės departamento vadovais

2016-01-27
image

„Bendradarbiavimas tarp Vidaus reikalų ministerijai pavaldžių institucijų, Muitinės pareigūnų ir Lietuvos kariuomenės yra labai svarbus stiprinant šalies gynybinius pajėgumus,“ - susitikime pabrėžė Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas.

 

Sausio 26 d. kariuomenės vadas gen. ltn. J. V. Žukas susitiko su penkių Vidaus reikalų ministerijos institucijų (Policijos departamento, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento, Valstybės sienos apsaugos tarnybos, Vadovybės apsaugos departamento, Viešojo saugumo tarnybos) ir Muitinės departamento prie Finansų ministerijos vadovais.

 

Susirinkusieji aptarė klausimus, susijusius su valstybės gynyba, taikos meto užduotimis. Taip pat 2016 m. pratybų, mokymų ir profesinės kvalifikacijos kėlimo kursų planus ir pasirašė 2016 metų Lietuvos kariuomenės bendradarbiavimo priemonių planus su Vidaus reikalų ministerijos institucijomis ir Muitinės departamentu.

 

Pagrindinės tokios bendradarbiavimo planų priemonės - bendros pratybos, mokymai, seminarai, materialinės bazės suteikimas, pagalba keliant personalo kvalifikaciją ir rengiant atskirų sričių specialistus, taip pat konsultavimas ir metodinė pagalba.

 

Susitikime didelis dėmesys buvo skirtas pagrindinių šių metų nacionalinių pratybų „Žaibo kirtis 2016" aptarimui. Šios pratybos skirtos treniruoti Lietuvos kariuomenės nacionalines greitojo reagavimo pajėgas ir taikos meto užduočių operacines pajėgas. Jose dalyvauja Vidaus reikalų ministerijai pavaldūs vienetai, sveikatos apsaugos įstaigų ir miestų savivaldybių atstovai.

 

Susitikimas vyko Krašto apsaugos ministerijoje, jame taip pat buvo apžvelgti praėjusių 2015 m. tarpinstitucinio bendradarbiavimo rezultatai.


Susitikimai su Lietuvos kariuomenės vadu dėl koordinuoto tarpinstitucinio bendradarbiavimo vyksta nuo 2010 m.

 

Kasmetiniai bendradarbiavimo planai sudaromi remiantis bendradarbiavimo sutartimis, kurių objektas yra profesinių įgūdžių tobulinimas mokslo, technikos ir įrangos, personalo mokymo ir rengimo, kultūros ir sporto srityse.

 

Lietuvos kariuomenė kartu su į Ginkluotųjų pajėgų sudėtį įeinančių institucijų (VAD, VSAT, VST) vienetais, siekia sąveikos didinimo, būtino rengiantis valstybės ginkluotai gynybai.

 

Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo viešųjų ryšių karininkas kpt. Donatas Suchockis, mob. 8 686 28035, el. paštas [email protected]

 

Nuotraukų autorė Ieva Budzeikaitė

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media