Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Ispanijos karinių oro pajėgų vadas aplankė NATO oro policijos misiją vykdančius ispanus Lietuvoje

2016-01-28
image

Sausio 28 d. Ispanijos Karinių oro pajėgų vadas generolas Francisco Javieras Garcia Arnaizas (Francisco Javier García Arnaiz) su delegacija viešėdamas Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose aplankė NATO oro policijos misiją vykdančius Ispanijos Karinių oro pajėgų karius.


Lydimas Lietuvos karinių oro pajėgų Aviacijos bazės vado pulkininko Mariaus Matulaičio gen. F. J. García Arnaiz susipažino su karių atliekama NATO Oro policijos misija, užduotimis ir iššūkiais.


Taip pat gen. F. J. García Arnaiz susitiko su Lietuvos karinių oro pajėgų vadu pulkininku Audroniu Navicku.

 

Aviacijos bazėje taip pat susitiko KOP vyriausiasis puskarininkis srž. mjr. Alvydas Tamošiūnas su Ispanijos KOP vyriausiuoju puskarininkiu srž. mjr. Domingo Pulido Perez. Susitikime taip pat dalyvavo KOP Aviacijos bazės ir Ispanijos 14-ojo Naikintuvų sparno Albacetė bazės vyriausieji puskarininkiai. Susitikimo metu buvo aptartos puskarininkių korpusų aktualijos, susitarta plėtoti glaudesnį bendradarbiavimą.  


Ispanijos karinių oro pajėgų kariai NATO oro policijos misijoje Baltijos valstybėse dalyvauja jau trečią kartą - ši misija Šiauliuose jiems antra, vieną kartą ispanai budėjo Amari bazėje Estijoje. Pirmą kartą Lietuvoje ispanai budėjo 2006 m. su naikintuvais „Mirrage F1", Estijoje - 2015 m. su naikintuvais „Eurofighter Typhoon".

 

2016 m. sausio 7 d. Ispanijos kontingentas į Aviacijos bazę Šiauliuose atvyko su keturiais moderniais naikintuvais „Eurofighter Typhoon". Ispanijos kontingentą sudaro apie 130 karių - pilotai, technikai, medicinos personalas, palaikymo grupės, komunikacijos ir kitų sričių specialistai. Jie atvyko iš nuolatinės dislokacijos vietos Albacetė Aviacijos bazės Ispanijoje.

 

Kaip pastiprinimas pagrindiniam iš Šiaulių Aviacijos bazės oro policijos misiją vykdančiam Ispanijos kontingentui, Estijos Amari Aviacijos bazėje dislokuotas Belgijos karinių oro pajėgų kontingentas su keturiais naikintuvais F-16. Belgai nuo š. m. sausio pakeitė iki šiol Estijoje budėjusius Vokietijos karius su naikintuvais „Eurofighter Typhoon". Įgyvendinant NATO saugumo užtikrinimo priemones, sąjungininkai papildomus naikintuvus NATO oro policijos misijai Baltijos šalyse skiria nuo 2014 m. balandžio.

 

NATO šalys pradėjo siųsti savo karius ir naikintuvus saugoti Baltijos šalių oro erdvę nuo 2004 metų kovo, kada Lietuva, Latvija ir Estija tapo NATO narėmis. Nuo to laiko šią misiją Baltijos valstybėse vykdė jau 16 sąjungininkių šalių. Ispanijos kontingento vykdoma NATO oro policijos misija bus 40-oji nuo jos vykdymo pradžios 2004 metais.

 

NATO oro policijos misija - kertinis Aljanso solidarumo akmuo, o NATO oro erdvės vientisumo išsaugojimas - kolektyvinė užduotis. Narėms, neturinčioms savo pajėgumų, tarp jų ir Baltijos šalims, NATO taiko visam Aljansui vienodus saugumo užtikrinimo standartus. Baltijos valstybėse ištisus metus budintys NATO naikintuvai yra pasirengę reaguoti į bet kokius galimus Lietuvos, Latvijos ir Estijos oro erdvės pažeidimus.

 

 

Gr. Arno Glazausko nuotraukos

 

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media