Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Operacija suplanuota – vyksta galutinis pasirengimas jos vykdymui

2014-08-29
image

Pirmasis Vokietijoje vykstančių tarptautinių pratybų „Kardų susikirtimas 2014" (angl. Saber Junction 2014) etapas artėja prie pabaigos - Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas" štabas kartu su priskirtais skirtingų sričių specialistais iš kitų Lietuvos kariuomenės vienetų, JAV Pensilvanijos nacionalinės gvardijos ir 173-iosios oro desanto brigados parengė brigados operacinį planą ir paskelbė  kovinį įsakymą pavaldiems batalionams. Operacijos plano efektyvumas bus patikrintas vykdant skirtingas karines užduotis per pratybų aktyviąją fazę, vyksiančią rugpjūčio 31 - rugsėjo 10 dienomis.

 

Nepertraukiamai puolimo, gynybos ir stabilizavimo taktines užduotis realioje aplinkoje vykdys lietuvių karių vadovaujamai brigadai pavaldūs Jungtinių Amerikos Valstijų, Slovėnijos ir Čekijos respublikos daugianacionaliniai batalionai, kurie aktyviai planuoja savo veiksmus ir rengiasi užduočių vykdymui.

 

Motorizuotoji pėstininkų kuopa ir Prieštankinis skyrius iš Lietuvos kariuomenės Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono kartu su JAV kariais iš 1-91 kavalerijos bataliono atlieka pasirengimo užduočių vykdymui treniruotes ir lygiagrečiai vykdo planavimo užduotis.

 

*** *** ***

JAV Sausumos pajėgų Europoje Jungtinio tarptautinio rengimo centro rengiamose kasmetinėse tarptautinėse pratybose "Kardų susikirtimas 2014" Vokietijoje, vyksta brigados lygmens štabų mokymai ir lauko taktikos pratybos. Pratybomis siekiama treniruoti NATO jungtinių karinių vienetų sąveiką, veiksmų suderinamumą bei pasirengimą vykdyti gynybines, puolamąsias ir stabilizavimo operacijas. Pratybose dalyvauja apie 6 tūkst. karių iš penkiolikos valstybių: Bosnijos ir Hercegovinos, Bulgarijos, Didžioji Britanija, Čekijos, Estijos, Italijos, JAV , Kanada, Kroatijos, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Rumunijos, Serbijos, Slovėnijos, ir Švedijos.

 

Pratybų aktyviojo etapo metu trijose Baltijos šalyse ir Lenkijoje pagal pratybų organizatorių sumodeliuotą scenarijų kartu su Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Lenkijos kariais dalyvaus šiose šalyse dislokuoti JAV Sausumos pajėgų Europoje 173-iosios oro desanto brigados padaliniai.

 

Rugsėjo pradžioje generolo Silvestro Žukausko (Pabradėje, Švenčionių r.) ir Gaižiūnų poligonuose Karaliaus Mindaugo husarų, Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų batalionų kariai drauge su JAV kariais iš 173-osios oro desanto brigados 2-503 pėstininkų kuopos treniruosis užimti objektus, derinant karių desantavimą iš oro, ir taktinius naudojant puolimo veiksmus sausumoje.

 

Asmuo ryšiams - MPB „Geležinis Vilkas" vado padėjėjas kpt. Ainaras Jonaitis.

Mob. tel. 8 614 35 693; el. paštas: [email protected]

 

Nuotraukų autoriai: štabo seržantas Edikas Ponomariovas ir seržantas Vaidotas Kavaliauskas.

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media