Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Karių futbolo čempionatas Kabule

2014-08-29
image

Kabulo tarptautinio oro uosto karinėje bazėje KAIA (Kabul Afghanistan International Airport) Afganistane rugpjūčio 29 d. įvyko futbolo čempionatas, kuriame dalyvaujančių šalių atstovų tolygu pasaulio futbolo čempionatui.

 

Išmėginti jėgas, paįvairinti rutiną karinėje bazėje toli nuo namų, panoro kone visų, Kabulo mieste dislokuotų valstybių atstovai. Čempionato varžyboms kai kurios komandos ruošėsi treniruodamosi net naktimis, atlikus tarnybines užduotis. KAIA karinėje bazėje dislokuoti Nacionalinės Paramos Elemento (NPE) kariai taip pat nepraleido progos apginti lietuvių garbę ir surinko komandą iš visų Afganistane tarnaujančių karių.

 

Komanda sudaryta iš NPE, Specialiosios misijos apsaugos grupės, bei regioninės vakarų vadavietės karių nestokojo agresyvumo ir noro laimėti. Visų žiūrovų nuostabai lietuviai įkrėtė į kaulus vienai iš favoričių Portugalijos komandai. Stipraus pasipriešinimo sulaukė ir čekai, pergalę iškovoje tik vienu tašku baudinių serijoje. Lemiamame mūšyje į ketvirtfinalius, rezultatu 0:1, teko pripažinti prancūzų pranašumą. Iš viso varžybose dalyvavo 16 komandų, lietuviai užėmė 7-ąją vietą. Nors ir trumpam, bet tokie renginiai prablaško kasdienybę ir jau po penkerių mėnesių tarnybos svetur, namų ilgesį bei sustiprina komandą.

 

Šiuo metu tarnybą Afganistane iš viso tęsia apie aštuoniasdešimt karių, dalyvaujančių NATO Tarptautinių saugumo paramos pajėgų operacijoje: Afganistano pietuose dislokuotas Specialiųjų operacijų eskadronas, Kandaharo oro uoste - Lietuvos vadovaujama Oro pajėgų mokymo grupė, padedanti rengti Afganistano pilotus, Lietuvos Specialiosios misijos Afganistane vadovo apsaugos grupėje Kabule, NATO operacijos štabuose Kabule ir Herate. Afganistane tarnaujantiems Lietuvos kariams ir sąjungininkams logistinę paramą teikia Kandahare įsikūręs Lietuvos kariuomenės logistinės parmos vienetas.

 

Lietuvos kariuomenės Junginio štabo viešųjų ryšių karininkas kpt. Donatas Suchockis

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media