Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Karaliaus Mindaugo husarų batalione - geriausias Sausumos pajėgų pėstininkų skyrius

2014-08-30
image

Daugiau nuotraukų

 

Rugpjūčio 29 d. tarptautinėse Sausumos pajėgų geriausio pėstininkų skyriaus varžybose geriausiai pasirodė ir nugalėtojų taurę iškovojo Karaliaus Mindaugo husarų bataliono skyriaus kariai, vadovaujami seržanto Manto Stapulionio. Šiose varžybose rungėsi Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų padalinių geriausių pėstininkų skyrių kariai, Viešojo saugumo tarnybos prie Vidaus reikalų ministerijos pareigūnai, taip pat Latvijos, Danijos ir net dvi JAV karių komandos. Iš viso - apie šimtą karių.

 

Varžybų uždarymo ceremonijoje, sveikindamas geriausius pėstininkų skyriaus karius, Sausumos pajėgų vadas generolas majoras Almantas Leika nugalėtojams įteikė vyriausiųjų puskarininkių įsteigtą pereinamąją prizinę taurę, o visiems varžybų dalyviams atminimo medalius ir atminimo dovanas. Generolas padėkojo varžybose dalyvavusiems kariams ir svečiams už pademonstruotas pastangas, siekiant geriausiojo titulo, pabrėždamas skyriaus vado lyderio savybių ugdymą bei mažiausio padalinio vieneto - skyriaus geros parengties svarbą mūsų krašto gynyboje.

 

 Husarų bataliono sėkmės garantas - stipri karių motyvacija

 

Geriausiojo pėstininkų skyriaus vardą iškovojusio skyriaus vado srž. M. Stapulionio iš Karaliaus Mindaugo husarų bataliono Sunkiosios ginkluotės kuopos nuomone, jų sėkmę lėmė stipri karių vidinė motyvacija, drausmė skyriuje ir puikus fizinis pasirengimas, kuris užtikrino greitą judėjimo tempą. Skyriaus vadas kaip vieną iš pagrindinių veiksnių, lėmusių jo karių pergalę, nurodė skyriaus vedlio vyresniojo eilinio Dariaus Kandzerausko gebėjimą tik kompaso pagalba vesti skyriaus karius, nenukrypstant nuo nustatyto azimuto, o pirmiau jų startavusiems skyriams lipant ant kulnų karių motyvacija tik didėjo. Skyriaus vado nuomone, kariai, norėdami tinkamai įvykdyti paskirtas užduotis, turėjo pademonstruoti sumanumą ir bendradarbiavimą su komandos nariais, nes laikas priimti sprendimams buvo ribojamas.

 

Lietuvos kariuomenės Gaižiūnų poligone ir Jonavos bei Kaišiadorių rajonų apylinkėse vykusiose varžybose geriausiai užduotis atliko ir mažiausiai baudos taškų surinko Karaliaus Mindaugo husarų bataliono skyriaus kariai, nuo jų nedaug atsiliko MPB „Geležinio Vilko" brigados kunigaikščio Vaidoto mechanizuotojo pėstininkų bataliono skyriaus kariai, o papildomai perskaičiavus balus (perskaičiavimai vyko papildomai, kadangi buvo praktiškai identiški varžybų vertinimai) vieningu varžybų vadovų sprendimu dvi trečiosios vietos buvo skirtos Juozo Vitkaus Inžineriniam bataliono komandai bei MPB „Geležinis Vilkas" Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono skyriui.

 

Tarp svečių dalyvių nugalėtojai - Danijos kariai

 

Tarp svečių teisėmis dalyvavusių komandų iš užsienio šalių (Danijos bei dviejų JAV komandų) ir skyriaus iš Viešojo saugumo tarnybos prie Vidaus reikalų ministerijos nugalėtojais tapo Danijos divizijos 2-os brigados Husarų pulko (daniškai Gardehusarregimentet) skyriaus kariai. Savo aukštu profesionalumu, puikiu komandiniu darbu ir aukšta motyvacija varžybų organizatorius maloniai nustebino Viešojo saugumo tarnybos prie Vidaus reikalų ministerijos pareigūnai, vadovaujami sumanaus skyriaus vado jaunesniojo puskarininkio Mindaugo Butkaus, savo ryžtingai priimamais veiksmais bei loginiais ir racionaliais sprendimais įveikę tikrai sudėtingas užduotis.

 

Varžybas stebėjo vyriausieji puskarininkiai iš Danijos, Estijos, Latvijos, Lenkijos ir JAV kariuomenių. Jie padėkojo varžybų organizatoriams už puikiai organizuotą renginį ir teigė tikintis kitais metais ne tik pakvietimo dalyvauti varžybose, kuriose įvairių šalių kariai ir pareigūnai galės ne tik varžytis. Pasak jų, jie ir patys ateityje savo šalyse ketina organizuoti panašaus pobūdžio varžybas, kuriose galėtų pasidalyti įgyta patirtimi vykdant kolektyvines skyrių užduotis ir tuo stiprinant karių tarpusavio sąveiką, kovinę parengtį bei kolektyvinę dvasią.


Akylūs J. Lukšos mokymo centro instruktoriai

 

Varžybų metu, stebint Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centro ekspertams, skyrių kariai atliko 20 km žygį pėsčiomis su pilna ekipuote ir kiekvienam kariui priskirtais individualiais ginklais. Kiekviename žygio tarpiniame punkte skyriui buvo skelbiamos užduotys: pastabumo, vandens kliūties įveikimo, improvizuotų sprogstamųjų užtaisų, granatų mėtymo, pirmosios medicinos pagalbos suteikimo ir sužeistojo transportavimo, kovinio šaudymo bei buvo nurodoma tęsti žygį į kitą tarpinį punktą neturint kompaso arba žemėlapio, arba tiesiog turint tik fotonuotrauką. Mokymo centro ekspertai lydėdami kiekvieną skyrių akylai sekė karių veiksmus ir griežtai skyrė baudos taškus, jei būdavo pastebima nors mažiausias nuokrypis nuo keliamų reikalavimų.


Varžybas, kurios vyko Gaižiūnų poligone ir Jonavos bei Kaišiadorių miškų urėdijose, organizavo Sausumo pajėgų Juozo Lukšos mokymo centras. Jų logistinį aprūpinimą užtikrino Logistikos valdybos Vytenio bendrosios paramos logistikos batalionas, Ruklos įgulos aptarnavimo tarnyba bei Mokymo centro aprūpinimo tarnyba.


Varžybos surengtos siekiant išrinkti geriausią skyrių, kuris galėtų geriausiai atstovauti Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgoms tarptautinėse varžybose bei plėtoti Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų tradicijas, skatinti tobulėti skyriaus lygmens padalinio karius sportinių ir karinių užsiėmimų metu.

 


Tekstas kpt. Tomo Ilonio, nuotraukos vrš. Gintauto Maurico

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media