Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Baltijos šalių kinologai plečia bendradarbiavimą

2014-08-29
image

Rugpjūčio 25-29 d. Lietuvos kariuomenės Karo policija (KP) organizavo pirmąjį Baltijos šalių (Lietuvos, Latvijos, Estijos) karo policijos kinologų susitikimą. Susitikimo tikslas - plėsti Baltijos valstybių kinologų bendradarbiavimą dalinantis kinologinės veiklos patirtimi bei naujovėmis.

 

Kinologai susipažino su skirtingų šalių karo policijos kinologine veikla, tarnybinių šunų paruošimu, operacijų vykdymu bei įstatymine baze. Antroji susitikimo dalis buvo skirta praktiniam tarnybinių šunų apmokymų specifikos demonstravimui.

 

Estijos karo policininkas į susitikimą atvyko su vokiečių aviganių veislės sprogmenų paieškos šunimi vardu Bruno, todėl turėjo galimybę praktiškai išbandyti Lietuvoje naudojamus treniruočių metodus, susipažinti su mokymuose naudojamomis sprogstamosiomis medžiagomis ir jų kvapais.

 

Šiais metais Karo policijos organizuotas susitikimas vyko Valstybės sienos apsaugos tarnybos Kinologijos centre, su kuriuo glaudžiai bendradarbiaujama ruošiant tarnybai Lietuvos Karo policijos kinologus ir jų tarnybinius šunis. Ateityje tikimąsi tęsti Baltijos šalių karo policijos kinologų bendradarbiavimą, keičiant susitikimų vietą ir plačiau susipažįstant su Baltijos šalių kinologinės veiklos ypatumais.

 

Lietuvos kariuomenės Karo policijoje kinologai tarnauja nuo 2009 m. Šiuo metu tarnyboje yra šunys (vokiečių aviganis ir 2 belgų aviganiai), kurių du vykdo tarnybą, o trečiasis pradės tai daryti nuo 2015 m. Kinologai kartu su KP įgulomis vykdo prevencines operacijas skirtas užkirsti kelią narkotinių medžiagų patekimui į karinius dalinius.

 

Straipsnio autorius: kpt. Martynas Vilimas

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media