Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Trys kariuomenės štabai kartu pasitiko artėjančias Šv. Kalėdas

2013-12-18
image

Gruodžio 18 d. viename pastate įsikūrę Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų (SP), Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) bei Mokymo ir doktrinų valdybos (MDV) štabai drauge minėjo artėjančias Šventas Kūčias ir Šventas Kalėdas. Renginyje dalyvavo šių štabų kariai ir darbuotojai, taip pat KASP karys, sužeistas Afganistane, bei karininkai iš Danijos patarėjų ir mokymo grupės, šiomis dienomis dalyvaujantys SP štabo mokymuose.

 

Šventę savo nuoširdumu, paprastumu ir charizma sušildė gerb. Veronika Povilionienė - žymiausia lietuvių liaudies dainų atlikėja, tapusi išskirtiniu nacionalinės kultūros simboliu. Iš Dzūkijos kilusi dainininkė dalinosi mintimis, eilėmis, pasakojimais apie senovės lietuvių papročius bei tradicijas. Drauge su KASP bigbendu p. Veronika dainavo lietuvių liaudies dainas, kurių žodžiuose ragino įžvelgti kur kas gilesnę prasmę, nepasiduoti skubėjimui ir paviršutiniškumui, daugiau dėmesio skirti vidiniam žmogaus pasauliui, mus supantiems artimiausiems žmonėms. Kalbėdama p. Veronika pabrėžė, jog svarbu prisiminti, kad tėvynė, kaip ta Vakarinė žvaigždė, šviečia ir nuolatos kviečia sugrįžti į gimtuosius namus.

 

SP vadas gen. mjr. Almantas Leika bei MDV vadas plk. Danas Mockūnas sveikindami karius, darbuotojus ir svečius dėkojo už šiuos metus, pasiaukojimą tarnyboje ir nuveiktus darbus bei palinkėjo kariams ir jų šeimoms ramybės, prasmingo laiko, praleisto su brangiausiais žmonėmis artėjančių švenčių metu.

 

Pasibaigus muzikinei programai, SP kapelionato kapelionas mjr. Remigijus Butkevičius prie bendro Šv. Kūčių stalo sutelkė visus susirinkusiuosius bendrai maldai, palaimino vaišes ir tradiciškai, kaip vieną didelę šeimą, pakvietė pasidalinti Kalėdaičiais.

 

Nuotraukos: eil. Viliaus Džiavečkos

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media