Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Lietuvos kariuomenės vadas: „Blogas oras – ne kliūtis kariams išlaikyti privalomus kovinio rengimo ir fizinio parengtumo testus“

2012-10-30
image

 

Spalio 29 d. kariuomenės vadas generolas leitenantas Arvydas Pocius ir kariuomenės vadovybės bei kanceliarijos kariai Vilniaus Vingio parko stadione laikė karių fizinio parengtumo testą. Fizinio parengtumo testą nepaisant amžiaus privalo laikyti visi krašto apsaugos sistemos kariai. Testas laikomas du kartus per metus, pavasarį ir rudenį. Kario fizinis pasirengimas vertinamas teigiamai, jei kiekvienas atliktas pagrindinis testo pratimas įvertintas ne mažiau kaip 60 taškų.

Testo metu kariuomenės vadas per dvi minutes atsispaudė 60 ir per kitas dvi minutes atsilenkė 70 kartų, o trijų kilometrų atstumą nubėgo per 16 min.  ir 5 sek. Visi kariuomenės vado atlikti pratimai buvo įskaityti, jis surinko 282 taškus iš 300 galimų. Gen. ltn. A. Pociaus amžiaus grupės kariais (52-56 metai) aukščiausiam rezultatui (100 taškų) pasiekti  turi atsispausti 56 kartus, atsilenkti 66 kartus, o 3 tūkst. m. nubėgti per 13 min. 48 sekundes.

Atsižvelgdami į testo rezultatus, krašto apsaugos sistemos institucijų vadovai ir fizinio rengimo specialistai įvertina savo karių fizinio parengtumo lygį ir rengia fizinio rengimo programas, skirtas kariuomenės kovinio rengimo užduočių atlikimui gerinti.

Lietuvos kariuomenės vadas laikosi nuostatos ?, kad privalomus testus turi atlikti visi kariai. „Pratybos vyksta ištisus metus nepriklausomai nuo oro sąlygų, o kariams yra taikomi ypatingi reikalavimai - jie turi būti bet kada pasirengę vykdyti užduotis,- sakė Lietuvos kariuomenės vadas. - „privalomi testai yra skirti individualiam kario pasirengimui įvertinti, o išlaikytas testas rodo,  jog karys gali tinkamai įvykdyti jam keliamas užduotis".  

Kariuomenės vadas įsitikinęs, jog  karinių vienetų vadai turi vadovauti kariams asmeniniu pavyzdžiu, atitikti nustatytus kovinio, fizinio rengimo reikalavimus, išlaikyti privalomus testus. Laikydamasis šio principo Lietuvos kariuomenės vadas taip pat atlieka visas numatytas kovinio rengimo užduotis, laiko fizinio parengtumo testus. Gen. ltn. A.Pocius pabrėžia, kad reikalavimai galioja be išlygų visiems, taip pat ir ne Lietuvoje tarnaujantiems, kariams, jie savo tarnybos vietoje turi atlikti Lietuvos kariuomenės nustatytus individualaus rengimo testus.

 

Kariuomenės vado atstovas spaudai kapitonas Skomantas Povilionis, viršilos Tomo Čeponio nuotraukos

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media