Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Lietuvos kariuomenės puskarininkiai dalyvavo kursuose Juozo Lukšos mokymo centre

2012-10-31
image

Spalio 31 d. Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centre (Mokymo centras) baigėsi Įgūdžių formavimo kurso karių ekspertų organizuotas Štabo darbo kursas, kuriame parengti 12 karių iš Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų padalinių ir du pareigūnai iš Viešojo saugumo tarnybos prie Vidaus reikalų ministerijos, vykdantys arba yra kandidatai į štabo puskarininkio pareigas.

 

Kurso tikslas - parengti taktinio štabo karį, išmanantį sprendimo priėmimo procesą ir praktiškai sugebantį pritaikyti jį štabo darbo metu.

 

Šio kurso metu kariai mokomi sprendimo priėmimo proceso subtilybių, kurios pritaikomos sudarant karinių operacijų planus. Šiame kurse buvo siekiama parengti štabo specialistą, kuris suprastų karinį sprendimo priėmimo procesą ir praktiškai gebėtų pritaikyti savo įgūdžius štabo darbo metu.

 

Rengiant štabo darbo specialistus pagrindinis dėmesys buvo skiriamas proceso eiliškumui, reikalingų dokumentų parengimui, štabo puskarininkio funkcijų atlikimui. „Kursas išties naudingas, nes kurso metu naujos informacijos gauna tiek neseniai pareigas pradėjęs eiti, tiek ir patyręs štabo puskarininkis", - sakė kurso klausytojas seržantas Vygantas Urbietis, tarnaujantis Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotajame pėstininkų batalione.

 

Štabo darbo kursą rengė Mokymo centro kursų ekspertai, kuriems talkino kariai iš Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas", Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono, Vaidoto bataliono ir Krašto apsaugos savanorių pajėgų štabų. Patyrę kurso instruktoriai, savo kasdieninėje tarnybos veikloje susiduriantys su štabo darbu, pasidalino su klausytojais savo žiniomis ir patirtimi ir davė naudingų praktinių patarimų.

 

Kurse rengiami ne tik Lietuvos kariuomenės skirtingų padalinių kariai, bet ir kitų vidaus tarnybų pareigūnai. Kurse dalyvaujantys taktinio štabo specialistai suvienodina planavimo proceso žinias ir tai suteikia galimybę skirtingų padalinių kariams ar net struktūrų pareigūnams veikti pagal vienodas procedūras tuo užtikrinant kolektyvinius veiksmus ir sąveiką tarpusavyje.

 

Mokymo centro uždavinys - organizuoti ir vykdyti Sausumos pajėgų karių karinį mokymą, karinių vienetų taktinį kovinį rengimą, užtikrinti karinę ekspertizę manevro, karo inžinerijos, žvalgybos ir paramos ugnimi srityse.

 


Mokymo centro informacija

 

Nuotraukos - vrš. Lino Anskaičio

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media