Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Gaižiūnų poligone vyko kariuomenės ir vidaus tarnybų snaiperinio šaudymo varžybos

2012-10-29
image

Spalio 26 d. Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centras (Mokymo centras) Gaižiūnų poligono šaudykloje (Jonavos r., Rukla) organizavo kariuomenės ir vidaus tarnybų snaiperinio šaudymo varžybas „Snaiperių diena 2012". Varžybose dalyvavo Lietuvos kariuomenės padalinių kariai, vidaus tarnybų pareigūnai, turintys tarnybinius ar nuosavus snaiperinius - medžioklinius, sportinius - ginklus.

 

Šių varžybų uždavinys yra tęsti snaiperinio šaudymo tradicijas - rudens sezono pabaigoje visų kariuomenės ir vidaus tarnybų atstovams susirinkti ir išsiaiškinti, kas taikliausiai šaudo ir kas yra geriausias snaiperis. Kariai ir pareigūnai keičiasi patirtimi, palygina įgūdžius, bendrauja ir populiarina taiklųjį šaudymą ir snaiperio specialybę.

 

Šiose šaudymo varžybose savo taiklumą išbandė 24 dalyviai iš Didžiosios kunigaikštienės Birutės motorizuotojo pėstininkų bataliono, Karaliaus Mindaugo motorizuotojo pėstininkų bataliono, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono, Karo policijos, Krašto apsaugos savanorių pajėgų, Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centro, taip pat Antiteroristinių operacijų „Aras" rinktinės, Viešojo saugumo tarnybos prie Vidaus reikalų ministerijos.

 

Ryte šaudykloje susirinkusius pareigūnus ir karius pasveikino Mokymo centro Paramos ginklų kursų vyresnysis ekspertas kapitonas Mantas Ragulis, kuris pristatė varžybų teisėjus ir paskelbė varžybų pradžią.

 

Varžybų dalyviai buvo suskirstyti į dvi grupes pagal naudojamų ginklų rūšis: snaiperinių ginklų grupė ir modifikuotų šaulių ginklų grupė. Snaiperiniai ginklai, gaminami gamyklose specialiai snaiperiams. Į šią kategoriją taip pat patenka ir medžiokliniai karabinai ir sportiniai ginklai su optiniu taikikliu. Modifikuoti šaulių ginklai - visi pusiau automatiniai šautuvai (pusiau automatiniai ne snaiperiniai ir ne sportiniai šautuvai su optiniu taikikliu).

 

Susumavus šaudymo rezultatus, rungties nugalėtojais tapo daugiausiai taškų toje ginklo rūšies rungtyje surinkę dalyviai. Snaiperinių ginklų grupėje pirmąją vietą iškovojo štabo seržantas Ernestas Kuckailis iš Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centro, antrąją - pareigūnas iš Antiteroristinių operacijų „Aras" rinktinės, o trečiąją - pareigūnas iš Viešojo saugumo tarnybos. Antroje - modifikuotų šaulių ginklų -grupėje visas prizines vietas iškovojo Karaliaus Mindaugo motorizuotojo pėstininkų bataliono kariai: pirmąją vietą - eilinis Kastytis Jasiūnas, antrąją - srž. Darius Damaševičius, o trečiąją - srž. Arūnas Skupas.

 

„Kovinės dvasios ir sportinio azarto šiose šaudymo varžybose netrūko, bet labiausiai šaudykloje buvo jaučiama bendradarbiavimo ir partnerystės dvasia", - sveikindamas nugalėtojus kalbėjo Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centro štabo viršininkas majoras Žygimantas Adamonis. Varžybų dalyviai ginklų grupių rungtyse užėmę I-III vietas buvo apdovanoti diplomais ir medaliais, o nugalėtojai dar ir taurėmis.

 

 

Mokymo centro informacija

 

Nuotraukos - vyr. ltn. Dariaus Aukštakalnio

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media