Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Vilniuje paminėtos j. psk. Edgaro Kopciko žūties 20-osios metinės

2012-04-27
image

Balandžio 27 dieną Vilniuje buvo paminėtos vieno iš pirmųjų besikuriančios Lietuvos kariuomenės karių jaunesniojo puskarininkio Edgaro Kopciko 20-osios tragiškos žūties metinės. Minėjime dalyvavo buvę Edgaro bendražygiai, ats. brg. gen. Česlovas Jezerskas, Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas" vadas pulkininkas Valdemaras Rupšys, kario tėveliai, artimieji, buvę tarnybos draugai, dalinio, kuriame karys tarnavo, atstovai.


Specialiosios paskirties oro desanto būryje tarnavusio kario gyvybė nutrūko 1992 m. balandžio 28 d. atliekant parašiutinį šuolį parodomųjų parašiutinių šuolių generalinės repeticijos metu. 116 sėkmingų šuolių atlikusiam vaikinui 117-asis buvo lemtingas. Vos dvidešimties sulaukusio Edgaro žūtis buvo didelis sukrėtimas ne tik kario artimiesiems, bet ir jaunai besikuriančiai Lietuvos kariuomenei.


Žuvusiojo pagerbimas prasidėjo Šv. Ignoto bažnyčioje aukotomis šv. mišiomis, vėliau tęsėsi Vilniaus Antakalnio kapinėse.


„Edgarą prisimenu tik šviesiai ir linksmai. Be galo linksmas, gyvas žmogus, stiprus tiek fiziškai, tiek morališkai. Su specialiosios paskirties būrio vadu imdavosi lygiomis. Labai gerbė savo šeimą - brolį, tėvelius. Nebuvo tokios vietos, kur jo nebūtų", - prisimindamas Edgarą kalbėjo jo bendražygis majoras Aleksiejus Gaiževskis.


„Edgaras - vienas iš jų, kuris visiems laikams lieka tauriu pavyzdžiu kaip reikia mokėti mylėti savo Tėvynę, tarnybą, šeimą ir draugus", - savo kalboje sakė Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas" vadas pulkininkas Valdemaras Rupšys. 


Vyr. ltn. Gintautas Ciunis
Srž. Nerijaus Vito nuotr.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media