Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Vilniaus įgulos karininkų ramovėje vyks Danų dokumentinių ir meninių filmų peržiūra

2012-04-27
image

Gegužės–birželio mėn., kiekvieną trečiadienį 17.30 val., Lietuvos kariuomenės Vilniaus įgulos karininkų ramovė kviečia į Danų dokumentinių ir meninių filmų peržiūrą.

„Mano manymu, mūsų menas ir kultūra yra gyvybiškai svarbus energijos šaltinis. Per meną mes formuojame savo tapatybę ir aiškiau suvokiame save. Menas gali sujaudinti mus iki ašarų, išmokyti užjausti savo artimą. Jis gali įkvėpti mums troškimą pakeisti pasaulį. Ypač pasaulinės ir asmeninės krizės metu meno idėjų ir įkvėpimo šaltinis leidžia mums atsilaikyti prieš mūsų dienų iššūkius. Danijoje mes labai didžiuojamės savo kino kultūra. Jau daugelį metų Danijos kultūros politikoje kino menui ir kino kultūrai tenka pagrindinis vaidmuo. Manome, kad turime daug ką pasiūlyti čia ir džiaugiamės galėdami su jumis visais susipažinti.“

Danijos Kultūros ministras Uffe Elbak

2012 05 02 d. 17. 30 val.
Filmas „Armadillo“ rež. Janus Metz
100 min./2010/dokumentika

2009 metų vasarį Danijos karių grupė, kartu su dokumentinių filmų kūrėju Janusu Metzu, atvyko į Armadillo – kariuomenės bazę pietinėje Afganistano Helmando provincijoje. Metzas ir operatorius Larsas Skree praleido šešis mėnesius su jaunais kariais, įsikūrusiais vos už kilometro nuo Talibano pozicijų. Dokumentininkų darbo rezultatas – intriguojanti ir labai autentiška karo drama, pelnytai apdovanota Kritikų savaitės didžiuoju prizu šių metų Kanų kino festivalyje. Tačiau Danijoje jis taip pat išprovokavo karštas diskusijas apie kai kurių karių kontroversišką elgesį susirėmimuose su Talibano kovotojas. Filmo kūrėjai ne kartą rizikavo savo gyvybėmis, kurdami šį įtemptą, puikiai sumontuotą, vizualiai sudėtingą jaunų vyrų psichologinį paveikslą beprasmio karo rutinoje, kurio aukomis pirmiausia tampa vietiniai kaimo gyventojai. Dar labiau nei scenos, kuriose Talibano kulkos zvimbia šalia filmavimo kamerų, žiūrovą sukrečia jaunų kareivių pastangos savaip susitaikyti ir gyventi balansuojant ant plonytės gyvybės ir mirties linijos.

2012 05 09 d. 17. 30 val.
Filmas ,,Geresniame pasaulyje“ rež. Susanne Bier
100 min./2010/drama


Istorija žiūrovą lydi nuo Afrikos pabėgėlių stovyklos iki pilkos banalios kasdienybės Danijos provincijos miestelyje. Dviejų danų šeimų gyvenimai susipina. Suveši nepaprastos, gana rizikingos draugystės pumpuras. Bet vienatvė, trapumas ir liūdesys jau tyko už kampo. Netrukus draugystė transformuojasi į pavojingą aljansą ir kvapą gniaužiančią veiklą, kurioje gyvybei gresia pavojus. 2011-aisiais filmas laimėjo „Oskarą“ kaip geriausias užsienio filmas.

2012 05 16 d. 17. 30 val.
Filmas „Badas“ rež. Henning Carlsen
111 min./1966/klasika


Pontus, jaunas neturtingas poetas, 1890 metais klaidžioja po Oslą. Jis šąla ir ieško meilės bei darbo, kartu bandydamas išsaugoti savigarbą ir žmogiškumą. Laikraščio redaktorius pasiūlo paskelbti jo straipsnį, tačiau Pontus yra pernelyg išdidus, kad priimtų avansą. Kai jis negali sumokėti nuomos, jo šeimininkas išmeta poetą lauk. Badas panaikina ribą tarp fantazijos ir realybės. Filmas paremtas Knuto Hamsuno romano motyvais.

2012 05 23 d. 17. 30 val.
Filmas „Valhalos iškilimas“ rež. Nicolas Winding Refn
90 min./2010/vaidybinis


1000-ieji metai po Kristaus gimimo. Metų metus Vienaakis – nebylys, antgamtiškai stiprus karys – kankinasi norvegų valdovo Barde‘o nelaisvėje. Padedamas jauno vergo Are‘o, Vienaakis užmuša savo įkalintoją. Likimo broliai pabėga iš nelaisvės ir pradeda varginančią kelionę į tamsos gilumą. Jie prisijungia prie vikingų laivo įgulos, tačiau laivą apgaubia begalinis rūkas, išsisklaidantis tik tuomet, kai įgula pastebi nepažįstamą žemę. Kai naujasis pasaulis atskleidžia savo paslaptis, o vikingai akis į akį susiduria su savo baisiu ir kruvinu likimu, Vienaakis atranda savo tikrąjį aš.

2012 05 30 d. 17. 30 val.
Filmas „Iš meilės“ rež. Birgitte Stærmose
29 min./2009/dokumentika


Jungiant dokumentiką ir išmonę, filme „Iš meilės“ vaizduojamas vaikų, bandančių įveikti karo Kosove padarinius ir išgyventi pardavinėjant cigaretes gatvėje, gyvenimas. Pasitelkiant vaikų monologus klaikiame Prištinos fone, filme pasakojama intriguojanti ir liūdna istorija apie atmintį, netektį ir baimę.

2012 06 06 d. 17. 30 val.
Filmas „Šeima“ rež. Pernille Fisher Christensen


104 min./2010/vaidybinis
Ditė (akt. Lene Maria Christensen) - galerijos savininkė, turinti mylintį draugą (akt. Pilou Asbak.) ir ranka pasiekiamą svajonių darbą Niujorke. Bet Ditė taip pat yra garsios Rheinwaldo duonkepių dinastijos jauniausios kartos atstovė. Ir kai jos mylimas, tačiau dominuojantis tėvas (akt. Jesper Christensen) sunkiai suserga, Ditė privalo apsispręsti: siekti svajonės, ar tęsti savo šeimos tradiciją. „Šeima“ – dinamiškas ir modernus pasakojimas apie sudėtingus šeimos
ryšius, naują žmoną, vaikus – ir apie svajones, padedančias rasti savo vietą istorijoje.


2012 06 13 d. 17. 30 val.
Filmas „Valsas su Regitze“ rež. Kaspar Rostrup
83 min./1989/klasika

Kandidatas į Kino akademijos apdovanojimus „Valsas su Regitze“ pasakoja apie darbininkų santuoką, kuri atlaiko visas kliūtis, nes santykiuose dominuoja tikra meilė ir tarpusavio pagarba. Šėlstanti Regitze ir konformistas Karlas Aage, išgyvenantys karo negandas ir šeimyninius sukrėtimus, rengia savo kasmetinę vasaros šventę, kurią staiga užtemdo tragedijos šešėlis

2012 06 20 d. 17. 30 val.
Filmas „Į amžinybę“ rež. Michael Madsen
72 min. /2010/ dokumentika


Kiekvieną dieną visame pasaulyje didžiuliai kiekiai itin radioaktyvių atliekų talpinami į tarpines saugyklas, neatsparias gamtos arba žmogaus veiklos sukeltoms nelaimėms. Suomijoje statoma pirmoji pasaulyje nuolatinė saugykla – didžiulė požeminių tunelių sistema, iškirsta kietame akmenyje. Labai svarbu, kad ji gyvuotų 100.000 metų – taip ilgai atliekos išlieka pavojingos. Supylus atliekas, sistema bus užsandarinta ir niekada negalės būti atidaryta. Tačiau ar galima tai užtikrinti? Kaip apie pavojingas atliekas įspėsime mūsų palikuonis? Kaip sulaikyti juos nuo minties, kad jie rado šių laikų piramides, mistinius kapus ar paslėptus lobius? Kurias kalbas ir kokius ženklus jie supras? Ir, jei vis dėlto supras, ar jie gerbs mūsų nurodymus?

2012 06 27 d. 17. 30 val.
Filmas „Babetės puota“ rež. Gabriel Axel
103 min. /1987/ klasika


XIX amžiaus Danijoje dvi suaugusios seserys gyvena izoliuotame kaime su savo tėvu, kuris yra gerbiamas mažos protestantų bažnyčios, tapusios nedidele sekta, pastorius. Nors kiekviena iš jų turi galimybę išvykti iš kaimo, seserys nusprendžia likti su tėvu, tarnauti jam ir Bažnyčiai. Po kelerių metų į jų duris pasibeldžia prancūzų pabėgėlė Babetė, maldauja ją priimti bei pasižada būti jų tarnaite, šeimininke ir virėja. Po tėvo mirties seserys nuspendžia surengti vakarienę 100-osioms jo gimimo metinėms paminėti. Babetė įtikina seseris patikėti jai maisto ruošą. Nors slapta ir abejodamos Babetės, katalikės ir užsienietės, sugebėjimais, seserys duoda jai leidimą. Babetė mažytės bažnyčios nariams ir svarbiam, vienai iš seserų artimam svečiui surengia savo gyvenimo puotą.

Kino  filmų  peržiūros organizatoriai: Danijos kultūros institutas, Danish film institute, Danish presidency of the council of the european unijon 2012, LDK Birutės karininkų šeimų moterų sąjunga, LK Vilniaus įgulos karininkų ramovė.

Maloniai kviečiame!
Įėjimas laisvas
Telefonas pasiteirauti ramovėje 8 5 210 3838.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media