Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Specialiųjų operacijų pajėgų Ypatingos paskirties tarnyba paminėjo 15-ąsias tarnybos įkūrimo metines

2012-04-13
image

2012 metų balandžio 13 d. Lietuvos kariuomenės Specialiųjų operacijų pajėgų Ypatingosios paskirties tarnyba paminėjo 15-ąsias tarnybos įkūrimo metines. Minėjime dalyvavo Kariuomenės vadas generolas leitenantas Arvydas Pocius, krašto apsaugos ministerijos atstovai, kiti svečiai.

Renginio metu susirinkusiems svečiams buvo pristatyta Ypatingosios paskirties tarnybos kūrimosi istorija, prie pokario rezistentams atminti pastatyto kryžiaus iškilmingą šių dienų žaliukų rikiuotę pasveikino Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Arvydas Pocius, pirmasis Ypatingosios paskirties tarnybos vadas. Keliems Ypatingosios paskirties tarnybos kariams rikiuotės metu buvo įteikti garbės žaliuko antsiuvai. Lietuvos valstybė, Lietuvos kariuomenė ir pokario žaliukai pagerbti trimis simbolinėmis salvėmis: „Už Lietuvos valstybę!", „Už Lietuvos kariuomenę!" ir „Už Lietuvos pokario žaliukus!".

Trumpa Ypatingosios paskirties tarnybos istorija. Neoficialus tarnybos formavimas buvo pradėtas 1995 m. Tuo metu buvo intensyviai kuriamos atrankos ir rengimo programos, renkami žmonės. Po dviejų metų, 1997 m., jau oficialiai įkurtas Ypatingosios paskirties skyrius prie Savanoriškosios krašto apsaugos tarnybos (SKAT). Per kelerius metus keitėsi tarnybos pavadinimas ir pavaldumas, atsižvelgiant į keliamas užduotis ir plėtrą, skyrius buvo pervadintas tarnyba ir tapo pavaldus tiesiogiai kariuomenės vadui.

Rugsėjo 11 d. teroro aktai JAV buvo postūmis YPT plėtrai ir specialiųjų operacijų vieneto kūrimui. 2002 m. Lietuvai įsijungus į JAV vadovaujamą operaciją „Tvirta taika" Afganistane, YPT kariai dvejus metus sėkmingai kovojo „Aitvaro" eskadronų sudėtyje. 2004 m. suformavus nuolatinį Specialiųjų operacijų junginį, YPT tapo sudėtine junginio dalimi.

Ypatingosios paskirties tarnybos kariai yra vadinami žaliukais. Vardas „žaliukas" buvo pasirinktas ne atsitiktinai. Jau tuomet atsigręžta į Lietuvos istoriją ir surastos sąsajos su ginkluotojo antisovietinio pasipriešinimo, kuris vyko 1944-1953 m. Lietuvoje, kovotojais. Šiandienos žaliukai išsaugojo pokario žaliukų atminimą ne tik pasivadindami jų vardu. Pokario rezistencijos kovotojų organizuotumas, drausmė, ryžtas ir pasiaukojimas buvo ir bus puikus pavyzdys ir motyvacijos šaltinis šiuolaikiniams žaliukams, siekiantiems tęsti garbingas tradicijas. „Žaliuko" antsiuvą nešioja geriausi YPT kariai, praėję atranką, sudėtingus mokymus ir ilgą parengimą.

SOP info ir nuotr.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media