Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Specialiųjų operacijų pajėgų Rengimo centroinstruktorių patirtis - Viešojo saugumo tarnybos kariams

2012-04-11
image

Balandžio 4-5 d. Lietuvos kariuomenės Specialiųjų operacijų pajėgų Rengimo centro (SOP RC) instruktoriai vedė dvi dienas trukusį „Karinės paramos ir karinio mokymo instruktoriaus rengimo" seminarą Vidaus reikalų ministerijos Viešojo saugumo tarnybos atstovams.

Seminaro metu SOP RC instruktoriai pasidalino sukaupta NATO Tarptautinių saugumo paramos pajėgų ((ISAF - NATO International Security Assistance Force) misijoje Afganistane sukaupta karinės paramos ir karinio mokymo patirtimi.

„Karinės paramos ir karinio mokymo instruktoriaus rengimo" kursas yra paremtas Specialiųjų operacijų pajėgų eskadrono (SOE) įgyta patirtimi misijos Afganistane metu, rengiant specialiąją Afganistano policiją ir kitas vietos saugumo pajėgas. Tokios patirties SOE kariai turi sukaupę pakankamai ir vykdo itin profesionaliai - jau tris metus karinė parama (angl. Military Assistance) yra viena pagrindinių NATO Tarptautinių saugumo paramos pajėgų SOP, taip pat ir Lietuvos SOE, užduočių. Dėmesį į Afganistano vietinių saugumo pajėgų karių ir policijos mokymą sutelkė ir kitos NATO Tarptautinių saugumo paramos pajėgos.

Seminaras buvo organizuojamas Viešojo saugumo tarnybos Mokymo centre. Seminaro klausytojai buvo supažindinti su karinės paramos ir mokymo doktrinomis, naujausiais dokumentais, pristatyti kovos su sukilėliais pagrindai, pasidalinta identifikuotomis ir išmoktomis  karinės paramos ir mokymo proceso Afganistane pamokomis.

„Karinės paramos ir karinio mokymo instruktoriaus rengimo" kursas kolegoms SOP RC pirmą kartą Lietuvoje ir Baltijos valstybėse buvo surengtas šiais metais sausio mėnesį. Tuomet dvi savaites trukusiame kurse taip pat dalyvavo Vidaus reikalų ministerijos Viešojo saugumo tarnybos atstovai, Lietuvos kariuomenės padalinių kariai.

SOP kariai dalyvauja misijoje Afganistane nuo 2002-ųjų. Nuo 2007-ųjų - SOP kariai dalyvauja NATO vadovaujamoje Tarptautinių saugumo paramos pajėgų misijoje Afganistano pietuose. Misijos metu kariai teikia karinę paramą specialiajai Afganistano policijai ir kitoms vietos saugumo pajėgoms - kartu vykdo SOP kovines užduotis, rengia seminarus ir karinius mokymus, vykdo kitas užduotis tam, kad įgalinti jas veikti savarankiškai (angl. partnering). 

Ateityje SOP Rengimo centras planuoja išplėsti ir organizuoti karinės paramos ir mokymo kursus kasmet. Sustiprinus SOP RC infrastruktūrą, planuojama pasiūlyti tokius kursus ir tarptautinei SOP karinei bendrijai.

SOP kariai aktyviai prisideda ne tik prie Lietuvos kariuomenės karių, bet ir kitų institucijų atstovų įgūdžių tobulinimo karinės paramos ir karinio mokymo srityje. Karinės paramos ir mokymo patirtis taip pat aktuali planuojant bei rengiant rezervą Lietuvos gynybos pajėgumams.

SOP info ir nuotr.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media