Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Sausumos pajėgų vadovybės kariai lankėsi pavaldžiose vienetuose Panevėžyje, Šiauliuose ir Klaipėdoje

2012-04-30
image

Balandžio 26-27 d. Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vadovybės štabo kariai lankėsi Panevėžyje, Šiauliuose ir Klaipėdoje dislokuotuose Sausumos pajėgų vienetuose. Vizito metu vyko susitikimai su Karaliaus Mindaugo ir LDK Butigeidžio dragūnų motorizuotųjų pėstininkų batalionų, Krašto apsaugos savanorių pajėgų Vyčio apygardos 5-osios, Prisikėlimo apygardos 6-osios ir Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinių vadovybe ir štabų kariais.

Sausumos pajėgų vadovybės atstovai dalinių kariams pristatė esamus ir planuojamus 2012-2013 m. Sausumos pajėgų pokyčius, padalinių pertvarką, vienetų užduotis ir logistikos pajėgumų vystymo optimizavimo galimybes. Be to, vienetuose svečiai iš arčiau susipažino su dalinių štabų personalu, uždaviniais, veiklos aktualijomis, turima infrastruktūra ir logistiniu aprūpinimu.

Tai buvo antrasis tokio tipo vizitas. Jais siekiama ne tik vizituoti tiesiogiai pavaldžius vienetus, tačiau tuo pačiu metu aplankyti ir kitus tose įgulose dislokuotus Sausumos pajėgų karinius vienetus. Tokie vizitai pradėti rengti po to, kai šių metų pradžioje buvo patvirtinta nauja Lietuvos kariuomenės 2012 m. struktūra, pagal kurią į tiesioginį pavaldumą Sausumos pajėgų vadui perėjo trys batalionai: LDK Butigeidžio dragūnų mokomasis, Karaliaus Mindaugo mechanizuotasis pėstininkų ir DK Birutės motorizuotasis pėstininkų.

Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgos yra didžiausia kariuomenės dalis, kurią sudaro Krašto apsaugos savanorių pajėgos, Mechanizuotoji pėstininkų brigada „Geležinis Vilkas", Didžiosios kunigaikštienės Birutės, Karaliaus Mindaugo ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio motorizuotieji pėstininkų batalionai, Juozo Vitkaus inžinerijos batalionas bei Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centras. Pajėgose tarnauja ir dirba apie 3 500 karių ir civilių ir maždaug 4 500 karių savanorių.


mjr. Gediminas Latvys

Karaliaus Mindaugo ir LDK Butigeidžio dragūnų motorizuotųjų pėstininkų batalionų nuotraukos

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media