Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centre ruošiami Sausumos pajėgų šarvuočių vairuotojai

2012-04-30
image
 

Filmuota medžiaga

Balandžio 16-27 dienomis Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centre Gaižiūnų poligone vyko Šarvuočio M 113 vairuotojų rengimo kursas, kuriame dalyvavo 14 karių, kurių daugumą sudarė Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono ir Karaliaus Mindaugo motorizuotojo pėstininkų bataliono kariai.

Kurse kariai mokėsi vairuoti šarvuotį M 113 kolonoje šviesiu ir tamsiu paros metu, įveikti su šarvuočiu įvairias kliūtis, buksyruoti šarvuotį, vairuoti šarvuotį naudojantis naktinio matymo prietaisu, atlikti techninę priežiūrą ir žinoti technines charakteristikas.

Kursą vedė Mokymo centro Individualių įgūdžių kursų ekspertas, kuriam padėjo instruktoriai iš Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono ir Karaliaus Mindaugo motorizuotojo pėstininkų bataliono. Kurso instruktoriai labai patyrę, savo padaliniuose ne vienerius metus vykdę šarvuočio vairuotojo pareigas ir su šiomis transporto priemonėmis yra dalyvavę įvairiose pratybose. Kurso instruktoriai ne tik mokė karius įveikti įvairias kliūtis su šarvuočiu, bet ir davė daug naudingų praktinių patarimų, kaip saugiai įveikti sudėtingas kliūtis.

Pasak kurso eksperto vyr. srž. Sauliaus Laisono, šio kurso tikslas - parengti šarvuočio vairuotojus, kurie gebėtų vykdyti vadų jiems keliamas užduotis vairuojant šarvuotį. Didžiąją kurso dalį sudarė praktinio vairavimo pratybos ir vairuotojo funkcijų vykdymas vairuojant šarvuotį. Kurso metu ypatingas dėmesys buvo skiriamas vairuotojo įgūdžiams įtvirtinti atsiradus netikėtoms kliūtims bei važiavimui kolonoje tamsiu paros metu naudojant naktinio matymo prietaisus, bei sudarant ekstremalias vairavimo sąlygas, kai vairuotojus visą laiką veikia triukšmas, vibracija ir, žinoma, dulkės.

Tinkamas vairuotojo pasirengimas užtikrina ne tik vairuotojo, bet ir jo kolegų (padalinio) užduoties įvykdymą, nes nuo turimų vairuotojo įgūdžių priklausys, kaip kariai greitai ir saugiai bus transportuoti į nurodytą vietą. Kurso dalyviams įgyta patirtis tikrai pravers būsimose tarptautinėse karinėse pratybose „Klevo skliautas 2012" (angl. Maple Arch 2012).

Kurse dalyvavęs šarvuočio vairuotojas eil. Artur Lisovskij, turintis patirties civiliniame gyvenime vairuojant vikšrinę žemės ūkio techniką, pažymėjo, kad šis kursas buvo naudingas, nes vairuodamas šarvuotį pats išbandė didelį šios technikos greitį, manevringumą ir patikimumą nesibaimindamas pamesti vikšrą. 

Tekstas kpt. Tomo Ilonio, nuotraukos vyr. srž. Sauliaus Laisono

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media