Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Pasikeitė Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vyriausiasis puskarininkis

2012-04-11
image

Balandžio 11 d. Sausumos pajėgų vadovybės štabe įvyko ceremonija, kurios metu oficialiai Sausumos pajėgų vyriausiojo puskarininkio pareigas iš į atsargą išėjusio seržanto majoro Algimanto Armono perėmė seržantas majoras Osvaldas Žurauskas. Ceremonijoje dalyvavo Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vadovybė, visų Lietuvos kariuomenės padalinių vyriausieji puskarininkiai karių artimieji ir buvę kolegos.

Sausumos pajėgų vadas gen. mjr. Jonas Vytautas Žukas naujajam pajėgų puskarininkiui įteikė šios pareigybėse valdžios regaliją - Spontoną. Tai 17-19 amžiuje naudota trumpakotė ietis su plačiu ir puošniu antgaliu. Iš pradžių buvo naudojamas vykdyti kovinius veiksmus, o vėliau tapo simboliniu puskarininkio ginklu perduodant komandas- signalus mūšio lauke ar rikiuotėje.

„Seržantai - Lietuvos kariuomenę sucementuojanti puskarininkių grandis, atsiradusi pas mus prieš daugiau nei dešimt metų. Seržantai majorai, savo ruožtu, atsako ne tik už tvarką savo korpuse, bet ir už kariuomenės aukščiausių vadų duotų sumanymų įgyvendinimą. Jie atsako už tvarką, už drausmę ir yra pavyzdys kitiems kariams, ne tik tarnyboje, bet ir asmeniniame gyvenime. Tai yra labai svarbi pareigybė. Todėl noriu padėkoti į atsargą išeinančiam Sausumos pajėgų vyriausiajam puskarininkiui srž. mjr. Algimantui Armonui ir naujajam puskarininkiui linkiu sėkmės tarnyboje tęsiant pradėtus pirmtakų darbus formuojant mūsų kariuomenės puskarininkių korpusą," - sakė Sausumos pajėgų vadas gen. mjr. J. V. Žukas.

„Esu įsitikinęs, ir žinau, kad Sausumos pajėgų karių žinios ir profesionalumas yra labai aukštai vertinamas. Būsiu reiklus, ir vykdydamas Sausumos pajėgų vyriausiojo puskarininkio pareigas, sieksiu aukščiausių mūsų karių drausmės ir kovinio rengimo rezultatų. Dėsiu visas pastangas kryptingai orientuodamas savo profesinę veiklą eilinių karių ir puskarininkių korpuso stiprinimui," - sakė Sausumos pajėgų vyriausiasis puskarininkis srž. mjr. Osvaldas Žurauskas.

Srž. mjr. O. Žurauskas (gim. 1973 m.) Lietuvos kariuomenėje tarnauja nuo 1992-ųjų. Karys tobulino karines žinias įvairiuose kariniuose kursuose Lietuvoje ir užsienyje. Iki paskyrimo Sausumos pajėgų vyriausiuoju puskarininkiu, jis tarnavo Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotame pėstininkų batalione, 2005 - 2011 m. vykdė MPB „Geležinis Vilkas" vyr. puskarininkio pareigas, nuo 2011 m. buvo skyriaus viršininku Divizijos generolo Stasio Raštikio Lietuvos kariuomenės mokykloje.

Sausumos pajėgų vyriausiuoju puskarininkiu pareigybė įsteigta 2005 m. sausio 17 d. , o pirmuoju vyriausiuoju puskarininkiu pakirtas dabartinis Lietuvos kariuomenės vyriausias puskarininkis srž. mjr. Arūnas Birbalas. Nuo 2011 m. sausio 31 d. Sausumos pajėgų vyriausiuoju puskarininkiu paskirtas srž. mjr. Algimantas Armonas.

Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vyriausiasis puskarininkis koordinuoja Sausumos padalinių vyriausiųjų puskarininkių veiklą, konsultuoja Sausumos pajėgų eilinius ir puskarininkius jų tarnybos ir karjeros klausimais, teikia siūlymus dėl eilinių, seržantų ir puskarininkių skyrimo į pareigas, atrankos į tarptautines operacijas, kovinio rengimo, aprūpinimo, drausmės, motyvavimo, skatinimo ir siuntimo mokytis klausimais, vykdo kitas, susijusias su jo tiesiogine veikla funkcijas.

Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgos yra didžiausia kariuomenės dalis, jas sudaro Krašto apsaugos savanorių pajėgos, Mechanizuotoji pėstininkų brigada „Geležinis Vilkas", Didžiosios kunigaikštienės Birutės, Karaliaus Mindaugo ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio motorizuotieji pėstininkų batalionai, Juozo Vitkaus inžinerijos batalionas bei Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centras. Pajėgose tarnauja ir dirba apie 3 500 karių ir civilių bei bemaž 4 500 karių savanorių.


mjr. Gediminas Latvys
nuotraukos eil. V. Džiavečkos

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media