Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Oro gynybos bataliono vyr. srž. V. Lionas „Sunkiausia - laiku aptikti taikinį

2012-04-12
image

Balandžio 12 d. Juodkrantėje vykusias Karinių oro pajėgų Oro gynybos bataliono kovinio šaudymo pratybas „Gintarinė strėlė 2012", stebint pratybų svečiams ir dalyviams, pradėjo I-osios oro gynybos baterijos 12-ojo oro gynybos būrio būrininkas vyresnysis seržantas Vytautas Lionas.  Jo užduotis - numušti oro taikinį naudojant artimojo nuotolio oro gynybos sistemą RBS-70.

Ginkluotė paruošta ant kopos. Virš galvų, pasisveikindamas su pratybų dalyviais ir svečiais, praskrenda orlaivis L-410, kuris temps taikinį. Taikinys - 3 kilometrų ilgio trosu tempiamas medžiagos cilindras, taikytojų vadinamas „kojine". Jo dydis apytiksliai atitinka sraigtasparnio Mi-8 uodegą arba naikintuvo F-16 piloto kabiną. Taikinys gerokai mažesnis už orlaivius, todėl jį aptikti 3-4 km atstumu - labai sunku. O aptikus per vėlai - saugos komanda nebeleis atlikti šūvio.

Vytautas aptiko taikinį likus 25 sekundėms iki šūvio (apie 4 km). Prasideda atbulinis skaičiavimas, kaip prieš erdvėlaivio skrydį - dešimt, devyni.... Taikytojo pulsas kyla. Šiam momentui pasirengti taikytojai treniruojasi taip - padaro 10 atsispaudimų ir sėda prie treniruoklio. Taip pavyksta sukelti pulsą, panašų, kaip kovinio šūvio metu.

„Ugnis!" - pasigirsta pratybų vadovo komanda. Dabar viskas priklausys nuo taikytojo nykščio tikslumo. RBS-70 raketa valdoma rankiniu būdu iki pat susitrenkimo su taikiniu arba orlaiviu. Toks valdymo principas padaro ją visiškai atsparią nuo bet kokių orlaivių apsaugos priemonių - trukdžių. Penkios sekundės - ir taikinys apsigaubia ugnies kamuoliu.

„Sunkiausia - laiku aptikti taikinį. Visam kitam galima pasiruošti, pasitreniruoti. O smagiausia, aišku, pamatyti sprogstantį taikinį, " - po sėkmingai atlikto šūvio sakė vyr. srž. V. Lionas.  Pagal Oro gynybos bataliono tradiciją už tai jam Karinių oro pajėgų vadas gen mjr. E. Mažeikis įteikė simbolinį cigarą.

Vyr. srž. V. Liono dosje: į Oro gynybos batalioną atėjo 2001 m. ir buvo vienas pirmųjų, pradėjusių saugoti oro erdvę virš Ignalinos AE. Per šį laikotarpį Vytautas yra dirbęs ir šaudęs su artilerine oro gynybos sistema m/48, o nuo 2005-ųjų dirba su RBS-70. Šiuo metu jis - būrio vado pavaduotojas, jo pagrindinis darbas - paruošti karius individualiems veiksmams mūšio lauke. RBS-70 taikytojų rengimas - svarbi mokymo proceso dalis. Norėdamas, kad rengdamiesi taikytojai sektų jo pavyzdžiu, Vytautas pats palaiko įgūdžius RBS-70 treniruoklyje. Per tarnybos laiką jis sunaikino daugiau kaip 2000 taikinių treniruoklyje. Laisvalaikiu žaidžia krepšinį, mėgsta groti akordeonu.

Oro gynybos bataliono viešųjų ryšių karininkas kpt. Linas Dungveckis, mob. tel. 8 657 47 006.

Alfredo Pliadžio nuotraukos

 https://www.facebook.com/LRKAM


 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media