Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Lietuvos kariuomenės vadas: „Nustatyti fizinio parengtumo reikalavimai galioja be išlygų visiems“

2012-05-02
image

Balandžio 30 Kariuomenės vadas generolas leitenantas Arvydas Pocius ir kariuomenės vadovybės bei kanceliarijos kariai karių fizinio parengtumo testą laikė Vilniaus Vingio parko stadione. Fizinio parengtumo testą nepaisant amžiaus privalo laikyti visi krašto apsaugos sistemos kariai. Testas laikomas du kartus per metus, pavasarį ir rudenį. Kario fizinis pasirengimas vertinamas teigiamai, jei kiekvienas atliktas pagrindinis testo pratimas įvertintas ne mažiau kaip 60 taškų.

Testo metu kariuomenės vadas per dvi minutes atsispaudė 63 ir per kitas dvi minutes atsilenkė 70 kartų, o trijų kilometrų atstumą nubėgo per 15 min. 10 sek. Visi kariuomenės vado atlikti pratimai buvo įskaityti, jis surinko 289 taškus iš 300 galimų. Gen. ltn. A. Pociaus amžiaus grupės kariams (52-56 metai) aukščiausiam rezultatui (100 taškų) reikalinga atsispausti 56 kartus, atsilenkti 66 kartus, o 3000 m. nubėgti per 13 min. 48 sek.

Atsižvelgdami į testo rezultatus Krašto apsaugos sistemos institucijų vadovai ir fizinio rengimo specialistai įvertina savo karių fizinio parengtumo lygį ir rengia fizinio rengimo programas, skirtas kariuomenės kovinio rengimo užduočių atlikimo gerinimui.

Lietuvos kariuomenės vadas laikosi pozicijos, kad privalomus testus turi atlikti visi kariai. Karinių vienetų vadai turi vadovauti kariams asmeniniu pavyzdžiu, atitikti nustatytus kovinio, fizinio rengimo reikalavimus, išlaikyti privalomus testus. Laikydamasis šio principo Lietuvos kariuomenės vadas taip pat atlieka visas numatytas kovinio rengimo užduotis, laiko fizinio parengtumo testus. Gen. ltn. A.Pocius pabrėžia, kad reikalavimai galioja be išlygų visiems, taip pat ir ne Lietuvoje tarnaujantiems, kariams, jie savo tarnybos vietoje turi atlikti Lietuvos kariuomenės nustatytus individualaus rengimo testus.

Kariuomenės vado atstovas spaudai kapitonas Skomantas Povilionis

Kpt. Skomanto Povilionio ir vrš. Tomo Čeponio nuotraukos

2015-04-02 00:28

Mindaugas Jogminas

Sveiki.norejau pasidometi.Ar galima stot y kariuomene turint nusizengimu.Ar galima but su tatto? nes turiu 3,viena ant desines kaklo puse,ir dvi ant kaires rainkos.Ir jai butu galima suzinot,kada ir kur registruotis. Su Pagarba Mindaugas.
2014-01-29 14:53

Justas

Sveiki , labai noreciau suzinoti, ar galima i kuri nors padalini istoti bunant trumparegiu ?
2012-10-14 20:54

Klaudijus Bardauskas

Sveiki . norejau pasiteirauti kokie reikalavimai yra siuo metu ir kada butu artimiausiu laiku istoti i Lietuvos kariuomene ? art netrugdys istoti : kad esu issiskyres su zmona ir kad turiu tatuiruote ant kairiuojo sono nuo klubu iki krutines ? kokiu dokumentu man reikia istojimui ir kiek laiko uztruks suzinoti atsakymui ar istojau . Dekoju Klaudijus Bardauskas
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media