Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

(2011 - 01) naujienų archyvas

Planuojama nurašyti fiziškai ir technologiškai nusidėvėjusį Karinių jūrų pajėgų patrulinį laivą P33 „Skalvis“
2011-01-12
img

Sausio 12 d. Krašto apsaugos ministerija planuoja Vyriausybei teikti svarstyti nutarimo projektą dėl fiziškai ir technologiškai nusidėvėjusio Karinių jūrų pajėgų patrulinio laivo P33 „Skalvis“ nurašymo ir likvidavimo. 

Nurašius laivą atskiri jo agregatai ir sistemos bus išmontuoti ir panaudoti Lietuvos kariuomenės reikmėms, ginkluotė ir amunicija bus perduoti saugoti ir įtraukti į Lietuvos kariuomenės apskaitos registrus. Planuojama, kad mechanizmai ir įranga, kuri gali būti panaudota mokymo ar muziejų eksponavimo tikslams, bus perduota suinteresuotoms institucijoms. Laivo likutinės medžiagos bus parduotos kaip metalo laužas.

null
Į misiją Afganistane išlydėta penktoji kariuomenės Nacionalinės paramos elemento pamaina
2011-01-12
img

Sausio 12 d. į misiją Afganistane išlydėta Lietuvos kariuomenės Nacionalinės paramos elemento penktoji pamaina (NPE-5). Išlydėtuvių ceremonija surengta Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose.

NPE-5 vadui pulkininkui leitenantui Sauliui Rožėnui laikinai einantis Logistikos valdybos vado pareigas Valdas Gegelevičius perdavė Lietuvos vėliavą, į misiją išvykstančius karius palaimino Šiaulių įgulos karo kapelionas kapitonas Tomas Reinys.

 

null
Jungtiniame štabe apdovanoti iš tarptautinių misijų grįžę Lietuvos kariai
2011-01-12
img

Sausio 11 d. Lietuvos kariuomenės jungtiniame štabe buvo apdovanoti Lietuvos kariai, dalyvavę NATO mokymo misijoje Irake (angl. NATO Training Mission - Iraq, NTM-I) ir Europos sąjungos operacijoje Bosnijoje ir Hercegovinoje „Althea". Jungtinio štabo viršininkas brigados generolas Algis Vaičeliūnas kapitonui Audriui Krinickui ir viršilai Andrejui Kolmykovui įteikė medalius „Už tarptautines operacijas", o ne pirmą kartą tarptautinėje misijoje dalyvavusiam kapitonui Artūrui Gimžauskui - medalio „Už tarptautines operacijas" ženklą.

null
Ant Krašto apsaugos savanorių pajėgų štabo pastato atidengta lenta 1991 m. sausio įvykiams atminti
2011-01-11
img

„1991 m. sausio neįmanoma sutepti, nors bandymų buvo ne vienas. Sausis švarus visiems tuomet buvusiems su Lietuva," - sakė krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė per ceremoniją, kurios metu ant buvusio Krašto apsaugos departamento, dabartinio Krašto apsaugos savanorių pajėgų štabo, pastato buvo atidengta atminimo lenta.

Atminimo lentą, menančią įvykius, kai 1991 m. sausio 11 d., pastatą, kuriame tuo metu buvo įsikūręs Krašto apsaugos departamentas, jėga užgrobė Sovietų sąjungos kariuomenė krašto apsaugos ministrė atidengė drauge su Lietuvos kariuomenės vadu generolu majoru Arvydu Pociumi.

null
Pusšimtis kariuomenės naujokų pradėjo būtinuosius karinius mokymus
2011-01-11
img

Sausio 10 d. 52 jaunuoliai atvykę iš visos Lietuvos pradėjo būtinuosius karinius mokymus (BKM) Lietuvos didžiojo etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke Rukloje (Jonavos r.) ir sieks tapti profesinės karo tarnybos kariais. Tai pirmoji būtinųjų karinių mokymų laida šiais metais.

null
Karinėms oro pajėgoms vadovavęs brigados generolas Artūras Leita atstovaus Lietuvai bendradarbiaujant su Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacija
2011-01-10
img

Iki šiol Lietuvos karinėms oro pajėgoms vadovavęs brigados generolas Artūras Leita nuo sausio 10 d. skiriamas į Lietuvos kariuomenės Atstovavimo grupės prie Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Aaukšto lygmens planavimo grupės vadovo pareigas. Eidamas šias pareigas, brg. gen. A. Leita reziduos Lietuvoje. Jis bus atsakingas už kariuomenės bendradarbiavimo su  ESBO projektų koordinavimą.

null
Pasikeitė Kęstučio bataliono vadai
2011-01-10
img

Sausio 10 d. Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio motorizuotajame pėstininkų batalione (Sakalinės km., Tauragės r.) vyko vadų pasikeitimo ceremonija. Plk. ltn. Gintarą Smaliuką, vadovavusį batalionui nuo 2008 m., pakeitė plk. ltn. Algimantas Misiūnas.

 

Plk. ltn. A. Misiūnas iki naujojo paskyrimo tarnavo Krašto apsaugos ministerijos Gynybos štabe. A. Misiūnas Krašto apsaugos sistemoje – nuo 1992 m. Karininkas yra baigęs Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademiją, mokęsis Jungtinių Amerikos Valstijų Vadovavimo ir Generalinio štabo koledže.

null
Dvidešimtą kartą surengtas simbolinis bėgimas „Gyvybės ir mirties keliu“ žuvusiesiems už Lietuvos laisvę atminti
2011-01-07
img

Sausio 9 d., sekmadienį, Vilniuje dvidešimtą kartą surengtas tarptautinis bėgimas „Gyvybės ir mirties keliu“, skirtas sausio 13-ąją žuvusiųjų Lietuvos laisvės gynėjų atminimui pagerbti.

null
Tarp iniciatyviausių Šiaulių kraštiečių – Karinių oro pajėgų Aviacijos bazės atstovas puskarininkis Alvydas Tamošiūnas
2011-01-07
img

Dienraščio „Šiaulių kraštas" organizuotuose iniciatyviausių kraštiečių rinkimuose „Metų iniciatyva-2010" apdovanojimą pelnė ir Karinių oro pajėgų Aviacijos bazės štabo tarptautinių ryšių bendradarbiavimo specialistas puskarininkis Alvydas Tamošiūnas.

null
Jaunojo šaulio kursas Oro gynybos batalione
2011-01-07
img

Gamtos stichija, dėl kurios visoje Lietuvoje iškrito daug sniego ir dėl kurios dauguma šalies kelių tapo praktiškai neišvažiuojami, nesutrukdė Šiaulių apskrities gen. P.Plechavičiaus 6-osios šaulių rinktinės ir Telšių apskrities Žemaičių 8-osios rinktinės jauniesiems šauliams atvykti į Oro gynybos batalioną ir pratęsti dar praėjusių metų spalio pabaigoje prasidėjusį, jau antraisiais metais organizuojamą jaunojo šaulio kursą.

null
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media