Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Kariai ir Vidaus tarnybos pareigūnai dalyvavo bendrose sprogstamųjų medžiagų paieškos pratybose

2011-01-31
image


 

Sausio 18–19 d. Sausumos pajėgų vadovybės Sausumos pajėgų Mokymo centre (toliau – Mokymo centras) Karo inžinerijos kurso ekspertai organizavo sprogstamųjų medžiagų paieškos naudojant tarnybinius šunis pratybas. Pratybos ypatingos tuo, kad jose dalyvavo atstovai iš Valstybes apsaugos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos, Valstybes sienos apsaugos, Valstybes saugumo tarnybų, Lietuvos Respublikos muitinės ir Lietuvos policijos antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ ir Lietuvos kariuomenės Karo policijos.

 

Šių pratybų tikslas – apsikeisti naujausia informacija ir praktine patirtimi kovos prieš improvizuotus sprogstamus užtaisus srityje. Iš viso pratybose dalyvavo 5 Mokymo centro Karo inžinerijos kurso ekspertai, daugiau nei 20 Vidaus reikalų sistemos pareigūnų ir 11 tarnybinių šunų.

 

Bendroms pratyboms buvo parengtos mokomosios vietos pastatų ir žmonių patikrai, siekiant aptikti standartinius sprogstamuosius užtaisus ir sprogdinimo priemones, standartinių karinių sprogmenų ir improvizuotųjų sprogstamųjų užtaisų paieškai atviroje vietovėje, sprogmenų paieškai krovininiame ir lengvajame transporte atlikti. Mokomąsias vietas, naudojant imituojančius sprogstamuosius užtaisus, įrengė Karo inžinerijos kurso ekspertai.

 

Be mokomųjų vietų įveikimo, pratybų dalyviai buvo susipažino su standartinių šaudmenų poveikiu įvairaus tipo taikiniams, dalyvavo seminare tema „Kova prieš improvizuotuosius sprogstamuosius užtaisus“.

 

Pratybų metu paaiškėjo, kad, dirbant su improvizuotais sprogstamaisiais užtaisais, labiausiai visiems dalyviams dar reiktų patobulinti tarnybinių šunų panaudojimo techniką.

 

Pratybos vyko vadovaujantis Lietuvos kariuomenės ir Vadovybės apsaugos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos bendradarbiavimo sutartimi. Sprogstamųjų medžiagų paieškos naudojant tarnybinius šunis pratybas Sausumos pajėgų karo inžinerijos specialistai, kartu su kolegomis iš Vyriausybės apsaugos departamento, organizuoja jau trečią kartą.

 

Sausumos pajėgų vadovybės Sausumos pajėgų Mokymo centras veiklą pradėjo praėjusių metų gruodį, jo tikslas – lanksčiai, efektyviai ir pagal poreikį ir resursus užtikrinti Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgoms reikalingų specialistų rengimą. Centras yra įsikūręs Rukloje (Jonavos r.), Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomojo pulko teritorijoje.

 

Kapitonas Mindaugas Neimontas, Sausumos pajėgų vadovybės viešųjų ryšių karininkas, mob. tel. 8 640 45 380.

 

Kpt. Ričardo Margelio ir mjr. Rimanto Žuko nuotraukos.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media